Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ESL Türkiye ve DMAX’in canlı yayın kazaları izleyenleri güldürdü

ESL Türkiye ve DMAX’ten güldüren canlı yayın kazaları.

ESL Türkiye Şampiyonası ve IEM Chicago 2018’in canlı yayınlarında meydana gelen hatalar izleyenleri güldürdü.

ESL Türkiye canlı yayınlarına ESL Türkiye Şampiyonası Finali ile başladı. Her şey yolunda giderken bir anda yaşanan anlaşmazlık, canlı yayın kazasına neden oldu. DMAX’te ise reklam arasında spikerin mikrofonunu kapatmayı unutan reji, canlı yayın kazası yaşanmasına neden oldu.

Alandakiler ve izleyenler her şeyi duydu

İlk canlı yayın kazası ESL Türkiye’nin oldu. Sunucunun oyuncuları yanlış tarafa yönlendirmesiyle başlayan olaylar zinciri, sunucunun “ESL Türkiye Şampiyonası Yaz Finali başlıyor!” demesinin ardından oyuncuların sahnede kalmasıyla devam ediyor. Sunucu final başlıyor demesinin ardından içeri gitti ve ne yapacaklarını bilemeyen oyuncular sahnenin önünde kaldı. Bir sorun olduğunu anlayan seyirciler ise alkış tutarak hem oyunculara hem de organizasyon yöneticilerine destek verdiler. Olayın en ilginç anı ise mikrofona takılan muhtemelen organizasyon görevlilerinden biri ile sunucu arasında geçen bu konuşma oldu.

Sunucu içeri girdikten sonra mikrofona “Abi inanılmazsın ya, gerçekten!” sözleri geliyor. Ardından ise büyük bir sinir ile “Çık şuradan, çık abi, çık!” denildiği duyuluyor. Canlı yayını izleyenler ise bu konuşmanın sunucu ile bir görevli arasında geçtiğini düşündüler. Bu canlı yayın kazasının ardından reji hemen analiz masasına döndü.

Sunucular da esneyebilir

Günün 2. canlı yayın kazası ise DMAX ve ESL Türkiye ortak canlı yayınında yaşandı. Reklam arasına gidilirken, reji sunucu Hande Sarıoğlu’nun mikrofonunu kapatmayı unuttu. Maç bekleme ekranı sırasında mikrofonunun kapalı olduğunu düşünen ünlü sunucu, rahat bir şekilde esnerken, aslında tüm seslerin canlı yayına gittiğinin farkında değildi.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive