Connect with us

Espor

Espor dersleri çok yakında başlayabilir!

TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir araya geldi.

tesfed, meb, milli eğitim bakanlığı, milli eğitim bakanı, espor, esports, türkiye espor federasyonu

Daha önce ülkemizde espor seçmeli ders olmuştu. Ancak yeni gelişmelerle bundan sonra daha fazlası olabilir. TESFED başkanı Milli Eğitim Bakanı ile bir araya geldi. İşte detaylar:

[visual-link-preview encoded=”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″]

TESFED ile Bakan bir arada!

Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Özdemir bugün sosyal medya hesabından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile bir araya geldikleri toplantı hakkında açıklama yaptı. Görüşme sırasında projelerden bahsettiklerini açıklayan Özdemir, yakın zamanda imzalanacak olan protokol ile eğitim ile esporu entegre etmek istediklerini açıkladı.

Yurt dışında birçok üniversitede ders olarak verilmeye başlanan espor, bu gelişmelerden sonra önümüzdeki eğitim ve öğretim yıllarında ülkemizde de ders olarak gelecek gibi duruyor. Ayrıca yine yan kollarında açılacak olan bölümler, espor meslekleri için de büyük önem taşıyor.

Bu sıralar çok fazla görüşme yapan Özdemir, esporculara gri pasaportun da müjdesini vermişti. Ayrıca BTK Başkanı ile de görüşmeler yapan Alper Afşin Özdemir, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Alper Afşin Özdemir ile bir de röportaj yapmıştık. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Espor