Connect with us

Espor

Uluslararası Espor Federasyonu’na (IESF) beş yeni ülke daha katıldı

Türkiye’nin de üyesi olduğu Uluslararası Espor Federasyonu büyümeye devam ediyor!

uluslararası espor federasyonu

Bosna Hersek, Brunei, Karadağ, Peru ve San Marino Uluslararası Espor Federasyonu‘na (IESF) en son katılan beş ülke oldu. Bu beş yeni ülkenin katılımı ile şu an IESF 72 üyeye sahip!

IESF, kendi yöneticilerinin söylediğine göre, espordan sorumlu en eski yönetim organıdır. Federasyon, Vlad Marinescu yönetiminde faaliyetlerine devam etmektedir. Espor, diğer tüm sporlardan hızlı bir yükselişe sahip bir alan. IESF de bu yükseliş sırasında organizasyonların ve faaliyetlerin önüne çıkan engelleri mümkün olduğunca bertaraf etmeye çalışan bir organizasyon. Kısaca esporun diğer sporlar gibi gerçek bir spor olarak sayılması için çalışmalar yürüten bir federasyon.

IESF yönetim kurulu üyesi Boban Totovski federasyona katılım için şartların katı olduğunu, başvuran ülkelerin espor faaliyetlerinin ve organizasyonlarının titizlikle incelendiğini söyledi. Hali hazırda bir çok ülkenin başvurusu bulunduğunu ve bunların incelenmekte olduğunu ekledi. Totovski’nin konu hakkındaki görüşleri şu şekilde:

“Şu an hali hazırda 72 üyemiz bulunuyor ve bu artmaya devam ediyor. Yeni üyelerimizi tebrik etmek istiyorum.”

“IESF üyelik şartları katıdır. Bu yüzden beş yeni ülkeyi aramıza dahil edebildiğimiz için mutluyum.”

“Daha fazla ülkenin başvurmasını ve gereken şartları sağlıyorlarsa bize katılmasını çok isteriz. Sürekli büyümeyi ve küresel espor ekosisteminin temelini oluşturmak için çalışmalar yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Türkiye‘nin de bir üyesi olduğu bu federasyonun genişlemesini ve dünya çapındaki çalışmalarını dört gözle bekliyoruz!


Fenerbahçe koçundan taraftarlara mesaj var!

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor