Connect with us

Espor

Espor girişimi Scoutli, 27 milyon TL değerleme üzerinden yeni yatırım aldı

Espor girişimi Scoutli, bir yıldan kısa sürede aldığı ikinci yatırım ile gündemde.

Espor girişimi Scoutli, 27 milyon TL değerleme üzerinden yeni yatırım aldı

Yerli espor girişimi Scoutli, en son geçtiğimiz yılın kasım ayında Alesta Yatırım’dan 7,42 milyon TL değerleme ile yatırım alması ile birlikte gündemimize gelmişti.

18 Eylül Pazartesi günü çıkan haberlere göre espor takımlarına veri analitiği ve scouting konusunda destek sunan ve ayrıca fantezi ligleri ile tanınan girişim Scoutli, köprü yatırım turunda 26,93 milyon TL değerleme üzerinden 800 bin TL yatırım aldı.

Webrazzi’de yayınlanan Arden Papuççiyan imzalı habere göre gerçekleştirilen bu yatırım turuna Sercan Akkaş, Can Hiçbezmez, Mustafa Emre Gündüz, Kaan Karapınar, İrfan Ündevli, Gizem Nilay Tuna, Cem Büyükkaya, Fethi Ahmet Özbulut, Ali İlçi ve şirketin mevcut yatırımcıları arasında yer alan Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş ve Sertaç Özinal katılım sağladı.

Scoutli CEO’su Bayram: “Kasım 2022’deki yatırım turundan beri gelir bazında 30x büyüdük”

Yatırım haberinin duyurulmasının ardından kişisel X(Eski Twitter platformu) hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Scoutli CEO’su Arda Bayram, şu ifadelere yer verdi:

“Scoutli olarak köprü yatırım turumuzda 26.9M TL değerleme ile 800,000 TL daha yatırım aldık. Seed tur öncesi nakit pozisyonumuzu güçlendirmek için kapattık bu turu. Kasım 2022’deki yatırım turundan beri gelir bazında 30x büyüdük.”

Şirketin kurucu ortaklarından Nazlı Özmen ise İngilizce olarak yaptığı paylaşıma “Scoutli’de 1 milyon dolarlık bir değerlemeyle köprü turunu kapattık!” mesajı ile başlayıp, şöyle devam etti:

“Geçen Kasım ayındaki başlangıç ​​öncesi turumuzdan bu yana, gelirde 30 kat, kullanıcı tabanımızda 12 kat ve günlük aktif kullanıcı sayısında (DAU) 18 kat artışla dikkat çekici bir büyüme yaşadık. Bu fon akışı, ürün geliştirme çabalarımızı ileriye taşıyacak.

Bizi bu heyecan verici noktaya getiren, desteklerini esirgemeyen inanılmaz yatırımcılarımıza, müşterilerimize ve topluluk üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Geleceğin Scoutli’yi neler getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz!”


İlginizi Çekebilir: 

Gaming İstanbul 2023 için geri sayım başladı

BBL, BBL Queens takımında değişiklikler yaptı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor