Connect with us

Espor

Esporda haftanın gündemi: Nike, Porsche ve G2 Esports

Esporun yatırım ve iş dünyasında bu hafta neler yaşandı?

Nike’ın dört yıllık bir sözleşmeyle Espor sektörüne giriş yapmasından, Pringles’ın sektördeki yerini devam etmeye karar vermesine kadar dopdolu bir hafta geçirdik. Dopdolu geçen bu haftadan sizler için en önemli başlıkları bir araya topladık: Porsche, Nike ve G2 Esports’un aldığı büyük yatırım.

Nike ve TJ Sports dört yıllık partnerlik sözleşmesi imzaladı (LPL)

Nike, dört yıllık bir sözleşme imzalayarak League of Legends’in Çin ayağı olan LPL’de hazır giyim sponsoru oldu.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Nike LPL’de yer alan 16 takımın her birine kıyafet ve ayakkabı sağlayacak. Bununla birlikte sporcuların kendilerini geliştirmeleri için spor bilimlerindeki uzmanlığını kullanacak ve sporcular için eğitim programları düzenleyecek.

Porcshe, HSV Esports sponsorluk anlaşmasına vardı

Hamburg’da yer alan Porsche Center, Bundesliga kulüplerinden olan Hamburger SV’nin espor ayağına sponsor oldu.

Porsche Center, Hamburger SV eSports ile olan partnerliği süresince kulübün stadyumu olan Volksparkstadion’da yapılacak etkinliklere destek sağlarken etkinliklerin bir kısmına da Porcshe Center’da ev sahipliği yapacak.

Pringles, ESL ile olan partnerliğini sürdürecek adımı attı, destek büyüyor

Pringles, ESL ile olan bir yıllık sözleşmesini uzattı ve sağladığı destekleri büyüttü. Pringles, bu anlaşma ile birlikte ulusal ve uluslararası alanda düzenlenen ESL turnuvalarına ve özellikle ve de ESL One Cologne’a destek sağlayacak.

ESL tarafından Avrupa’da düzenlenecek çoğu turnuvada yer alacak olan Pringles markası, Espor Topluluğuna özel olarak hazırlanmış çeşitli aktivasyonlar(kampanyalar) da gerçekleştirecek.

G2 Esports €15,000,000 değerinde fonlandı

Berlin’de kurulmuş olan G2 Esports 15 milyon değerinde yatırım aldı. Parkwood Corp tarafından finanse edilen finansman turunda: Everblue Management, Seal Rocket Partners, Dan Gilbert ve Al Tyles tarafından fonlandı.

Bu sermaye, G2 Esports’un Riot Games tarafından düzenlenen LEC’in franchising ücretini karşılayacak ve küreselleşme çabalarına katkı sağlayacak.

Kaynak: Esports Insider

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor