Connect with us

Espor

eSpor İçin 2 Yeni Reality Show Yolda

Modern dünyanın hızlı gelişen sektörlerinden eSpor arenasına dair büyük duyurular gelmeye devam ediyor. Bir gün içerisinde, iki ayrı şirket kendi eSpor reality show’larını yaratma planlarını açıkladı.

Projelerden ilki “Game to Fame” adını taşıyor. Dota 2, League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive ve FIFA kitlesini kapsayan Big Brother mantığında bir ev programı olacak. Proje, Singapur merkezli üretim şirketi Spout Entertainment Group ve Asya medya tasarım yatırımcısı Aurora Media Holdings iş birliği ile yürütülecek.

Bu eSpor programı, Spout’un tüm medya iştiraklerinin yanı sıra Aurora’nın kablo kanalları yoluyla geniş bir TV kitlesine ulaşacak.

Birinci oyuncu 10.000$ ödülün sahibi olacak!

İkincisi “The Next Gamer” adı verilen Avustralya merkezli bir program olacak ve program adı paylaşılmayan bir League of Legends takımının altı aylık süre boyunca aralarındaki yarışı konu alacak. Kazanan oyuncunun 10.000$ kazanacağı program, sadece Youtube üzerinden yayınlanacak. Avustralya’nın önde gelen ajanslarından Click Management’in yürüteceği bu proje için ismi verilmeyen birkaç ortak daha bulunuyor.

Bu seriler kendi türünün ilk örneği olmayacak. Zamanında “Gamerz” adı altında bir CS:GO reality show’u yaratılmış ve büyük dikkat çekmişti. Twitch’te toplam 110.000 saatlik görüntülenme getirdi. Şimdiye dek bu tip programların çok başarılı olduğunu söylemek zor fakat projelerin başarısı ve kalitesinin ajanslara bağlı olduğunu belirtmekte fayda var.

Yedi yıl boyunca laboratuvar ve hemşirelik eğitimi almasına rağmen tercihini tutkusunu yitirmediği eSpor'dan yana kullanan Serkan, en güncel içeriklerini Playerbros takipçileriyle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor