Connect with us

Espor

Espor Kabul Görmeye Devam Ediyor

Espor onlar için artık resmi bir spor!

lise-espor

Espor Utah‘ta bir lisede artık gerçek bir spor dalı olarak görünüyor!

iTEAM USA‘den Bob Sorenson:

“Biz burada ne yapıyoruz? Biz burada çocukların gittikçe büyüyen bu sektörde, gelecekte yer edinebilmeleri için çalışıyoruz. Bence bu konuda kapalı fikre sahip kesimler gözlerini artık açmalı.”

“Öğrenciler bu sistemin sonunda farklı fırsatlar kazanacaklar. Espor hem IT ile hem de Bilgisayar Bilimleri ile yakından alakalı. Sonuçta farklı teknolojik cihazları inceleme fırsatı buluyorlar.”

Bölge Senatörü Daniel Thatcher da bu sistemin destekçilerinden biri! Senatörün ve iTEAM USA ile PlayVS‘nin desteği ile, ilgili öğrenciler lisanslı birer sporcu olabiliyor.

Utah Öğrenim Departmanı‘nda Bilgisayar Bilimleri uzmanı olan Joel Marquez fikirlerini şöyle belirtti:

“Bu sistemin uygulanıyor olması öğrenciler için büyük bir fırsat. Çocuklara gelecekte bu sektörde de iş imkanı olduğunu gösteriyor!”

“Oyun oynayan gençler hakkında çok yanlış görüşler var. Bu kişileri toplum, anti-sosyal olarak sınıflandırıyor ama ben 250 öğrencinin bir araya gelip farklı oyunlarda arkadaş olduklarını ve çok farklı şekilde eğlendiklerini gördüm. Kendilerine has bir dünya yaratıyorlar ve aralarında çok mutlular. Ben bunu anti-sosyallik olarak tanımlamazdım.”

Bu sistemi destekleyen insanlar bu adımın öğrencilere çok faydası dokunacağından emin. Dünya çapında ne kadar büyük bir sektör olduğunu daha önceden yazmıştık.

Espor Sektöründe Çalışanların Sayısı İki Kat Arttı

12 Milyon genç nüfusun olduğu ülkemizde de bu sektöre ciddi adımlar atılmasını bekliyoruz. Gerekli adımlar atılacağı zaman dünya çapında başarılı olacağımızdan ise hiç şüphemiz yok!

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor