Connect with us

Espor

Espor Sahnesi nerede, bilet fiyatları ne kadar?

SON DAKİKA: Espor Sahnesi bilet fiyatları belli oldu!

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin yeni sezon heyecanı Espor Sahnesi‘nde yaşanacak. Kısa bir süre önce detayları açıklanan bu sahne, 19 Ocak’ta Türk espor seyircisi ve League of Legends topluluğu için giriş yapılabilir hale gelecek. Biletler 15 TL olacak.

Espor Sahnesi bilet fiyatları

Bilindiği üzere Espor Sahnesi’ndeki lig karşılaşmaları için Biletix üzerinden bilet alınabilecek. Biletix’in kısa bir süre önce paylaştığı etkinlik detaylarında lig karşılaşmalarının fiyatları da göründü. Paylaşılan bilgiye göre, Espor Sahnesi biletleri 15 TL olacak. Biletler günlük olarak alınabilecek.

“Numaralı Oturma Düzeni” olarak gösterilen fiyatlarda herhangi bir farklılık yok. VF Şampiyonluk Ligi’nin bir gününde oynanacak karşılaşmaları izlemek için 15 TL ödeyerek bileti almanız yeterli olacak.

Espor Sahnesi nerede?

  • Barbaros Mahallesi, Kızılbegonya Sokak, 10/1, 34746.
  • ATAŞEHİR / İstanbul

Espor Sahnesi hakkında Biletix’te yer alan metin şöyle:

League of Legends’ın Türkiye’de en üst düzeyde oynandığı Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin tüm lig maçlarını yerinden ve canlı canlı izlemek için sizi bekliyoruz! Ataşehir Watergarden’da açılan Riot Games Espor Sahnesi’ne gelerek her hafta sonu VFŞL heyecanını yaşayabilirsiniz.

“1,000 kişilik kapasiteye sahip olacak”

Espor Sahnesi hakkında Hürriyet’e konuşan, Riot Games Kıdemli İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Erdinç İyikul şunları söyledi: “1000 kişilik kapasiteye sahip olacak bu merkez, şu anda Avrupa’nın en büyüğü, dünyanın en büyük 5 arenasından biri durumunda. Dev bir sahnesi, hakem odaları, oyuncu odaları ve sosyal alanları olacak. Arena’nın üstü de açılabiliyor. Kore’de bile 500 kişilik yerler var ama biz 1000 kişilik arena yapıyoruz. Bu sahneyi bir kültür merkezi haline dönüştüreceğiz. Daha önce espor oyuncuları maçları evde online olarak izliyordu. Yeni merkezle cumartesi ve pazar günleri espor meraklıları espor Sahnesi’ne gelecek. eSpor meraklıları sosyalleşme imkanı elde edecek”

“Sinema koltuklarından iyi olacak”

Erdinç İyikul, “LoL meraklıları buraya geldiğinde 5 saat boyunca maç izleyecek. Bunun için koltuk kalitesine kadar pek çok detaya özen gösterdik. Stadyum koltuklarından daha kaliteli koltuklar seçtik. Sinema koltuklarından bile daha iyi.” yorumunu yaptı.

Müze de olacak

Espor Sahnesi’nin içinde esporun yolculuğunu gösteren bir de müze olacak. Ayrıca dileyen taraftarlar takımlarına ve espora yönelik alış verilerini de burada yapabilecek.

1 Yorum

1 Comment

  1. Baran

    22 Ocak 2019 - 10:40 at 10:40

    Sahnede bilet alabiliyozmu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor