Connect with us

Espor

Espor Sahnesi biletleri ne zaman satışa çıkacak, bilet fiyatları hakkında ne biliyoruz?

Espor Sahnesi 19 Ocak itibarıyla Türk espor meraklılarının karşısına çıkıyor. Biletler ise 4 Ocak’ta satışa çıkacak. Peki neler biliyoruz?

Espor Sahnesi biletleri ne zaman satışa çıkacak? League of Legends Türkiye’nin yeni sezon bombası Espor Sahnesi için geri sayım başladı. 19 Ocak’ta başlayacak olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi heyecanı Espor Sahnesi çatısı altında gerçekleşecek.

Riot Games Türkiye’nin resmi espor portalı LoLespor üzerinden yapılan açıklamada, Espor Sahnesi biletlerinin ne zaman satışa çıkacağı açıklandı. Yaklaşık 3 hafta sonra başlayacak olan lig aşaması için 4 Ocak’tan itibaren bilet satışı yapılmaya başlanacak.

Espor Sahnesi bileti nasıl alınır?

League of Legends Türkiye’nin yeni etkinlik alanı olan ve Riot Games Türkiye ve Türkiye için bir ilk olacak olan bu sahne için bilet işlemleri Biletix üzerinden yapılacak. Türkiye’nin espor takımlarını canlı görmek ve taraftar ürünlerine ulaşmak için etkinlik alanında bulunabilirsiniz.

“1,000 kişilik kapasiteye sahip olacak”

Espor Sahnesi hakkında Hürriyet’e konuşan, Riot Games Kıdemli İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Erdinç İyikul şunları söyledi: “1000 kişilik kapasiteye sahip olacak bu merkez, şu anda Avrupa’nın en büyüğü, dünyanın en büyük 5 arenasından biri durumunda. Dev bir sahnesi, hakem odaları, oyuncu odaları ve sosyal alanları olacak. Arena’nın üstü de açılabiliyor. Kore’de bile 500 kişilik yerler var ama biz 1000 kişilik arena yapıyoruz. Bu sahneyi bir kültür merkezi haline dönüştüreceğiz. Daha önce espor oyuncuları maçları evde online olarak izliyordu. Yeni merkezle cumartesi ve pazar günleri espor meraklıları espor Sahnesi’ne gelecek. eSpor meraklıları sosyalleşme imkanı elde edecek”

“Sinema koltuklarından iyi olacak”

Erdinç İyikul, “LoL meraklıları buraya geldiğinde 5 saat boyunca maç izleyecek. Bunun için koltuk kalitesine kadar pek çok detaya özen gösterdik. Stadyum koltuklarından daha kaliteli koltuklar seçtik. Sinema koltuklarından bile daha iyi.” yorumunu yaptı.

Müze de olacak

Espor Sahnesi’nin içinde esporun yolculuğunu gösteren bir de müze olacak. Ayrıca dileyen taraftarlar takımlarına ve espora yönelik alış verilerini de burada yapabilecek.

Erdinç İyikul ile de konuşmuştuk. O videolarımıza hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

1 Comment

  1. Armağan Bi

    2 Ocak 2019 - 20:01 at 20:01

    bu arena nerede

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor