Connect with us

Espor

Espor ve Oyun Buluşması 22-23 Nisan 2023’de Hatay’da düzenlenecek

Espor ve Oyun Buluşması 22-23 Nisan 2023 tarihleri arasında Hatay’da düzenlenecek.

Espor ve Oyun Buluşması 22-23 Nisan 2023'de Hatay’da düzenlenecek
Fotoğraf: İzmir Oyun Festivali 2021

6 Şubat 2023’de Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve Türkiye’nin 10 ilini etkileyen depremler sonrasında yaraları sarma çalışmaları devam ederken, espor ve oyun sektöründen de yeni adımlar gelmeye devam ediyor. Son duyurulara göre Espor ve Oyun Buluşması 22-23 Nisan 2023 tarihleri arasında Hatay’da düzenlenecek.

Bu yıl deprem bölgesinde düzenlenecek etkinliğin duyurusu, geçtiğimiz yıllarda İstanbul Oyun Festivali ve İzmir Oyun Festivali gibi etkinlikleri düzenlerken gördüğümüz The Company İstanbul şirketinin Kurucu Ortağı Murat Tayhan’dan geldi.

Tayhan, Twitter ve Linkedin hesapları üzerinden 23 Mart Perşembe günü yaptığı paylaşımda oyun ve espor sektörüne seslendi. Espor ve Oyun Festivali’nin bu yıl deprem bölgelerinden Hatay’da düzenleneceğini şu sözler ile duyurdu:

“Geçtiğimiz yıllarda başarıyla hayata geçirdiğimiz, binlerce genç ile oyunlar oynayıp, espor müsabakaları düzenlediğimiz Espor ve Oyun Festivalimizin bu seferki adresi Hatay yani Deprem Bölgesi. Bu afetten etkilenen çocuklarımıza, gençlerimize 23 Nisan tarihinde bir nefes, bir iyileşme yada bir oyun olabilirsek ne mutlu.”

Espor ve Oyun Buluşması için tarih 22-23 Nisan 2023 olarak belirlendi

Sahada birçok sivil toplum kuruluşu ile görüşmeler yaptıklarını söyleyen Tayhan, bu yüzden bu yıl festival adı yerine buluşma adını verdiklerini açıkladı. Açıklamada belirtilene göre Espor ve Oyun Buluşması, 22 Nisan Cumartesi ve 23 Nisan Pazar günü Hatay’da düzenlenecek.

Paylaştığı gönderide “Zaman az, kapsamlı ve çok hassas çalışmamız gerekiyor.” diyen Tayhan, espor ve oyun sektörüne de şu sözler ile bir çağrıda bulundu:

“Bu buluşmamızda bizimle olmak isteyen, taş üstüne taş koymak üzere emeği olmasını isteyen herkese açık davetimizdir; Gelin birlikte organize edelim.”


İlginizi Çekebilir:

Counter Strike 2 resmi olarak duyuruldu! İşte çıkış tarihi ve ilk detaylar

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor