Connect with us

Espor

Esporcu olmak isteyenlere müjde Apex Legends’dan!

Espor organizasyonları Apex Legends’i sahneye çıkartacak adımı atmak için hazır!

Espor organizasyonları Apex Legends’i sahneye çıkartacak adımı atmak için hazır! Oyunun çıkış tarihinin üzerinden henüz bir hafta dahi geçmemiş iken organizasyonlar hem oyuncu hemde içerik üreticisi arıyorlar.

4 Ocak tarihinde oynaması ücretsiz olarak yayınlanan ve çıkış yaptığı üç gün içerisinde 10 milyon oyuncu kapasitesine ulaşan Apex Legends, Fortnite ve PUBG gibi yerini sağlamlaştırmış oyunları şimdiden geçti.

Kuzey Amerikalı bir organizasyon olan NRG ilk adımını attı.

Apex Legends altyapı olarak Espor sahnelerine ve organizasyonlarına hazır olsa da sistemli bir Espor oyunu haline gelmesi için henüz önümüzde uzun bir yol var. Bu uzun ve henüz sonu görülmeyen yola rağmen Kuzey Amerikalı bir organizasyon ilk adımını attı.

8 Ocak tarihinde açıklama yapan NRG, Apex Legends takımı için oyuncu ve içerik üretici aradıklarını belirtti. Bu cesur adım onlara Apex Legends’in ilk takımı olmanın yolu açtı.

“Woah! Çok fazla başvuru aldık!”

Elbette Espor sevdalıları bu cesur adımı karşılıksız bırakmadı. Mail üzerinden toplanması planlanan başvurular, aşırı yüklenme sebebiyle yerini Google Forms’a bıraktı. NRG ise bu güzel gelişmenin ardından bir tweet ile takipçilerine teşekkür etti: “Woah! Gerçekten çok fazla başvuru aldık. Başvuran herkese teşekkürler #NRGFAM!”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor

error: İçerik kopyalanmasına izin veremiyor.