Connect with us

LoL

Esporcular yanıtladı: Esporcu olmak nasıl bir şey?

Esporcu olmak için yapılması gerekenler bir kenara dursun, bir esporcu, kendi hayatını kısaca nasıl tanımlayabilir? LoLespor’dan Tunç “Misting” Demirçelik, Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nden oyunculardan bu konu hakkında yorumlarını aldı. HWA’nın ormancısı Trix, Galaticos’un nişancısı j1mmy, Dark Passage.Dominos’un nişancısı Ruvelius ve Royal Bandits’in destek oyuncusu Dumbledoge’un görüşleri burada sizlerle!

Trix

Espor sayesinde sene boyunca yurtdışına gitme şansımız var. Hem bu sayede hem de ligimize gelen birçok yabancı oyuncu sayesinde yabancı dilimi geliştirme şansı buldum. Buraya Korelisinden tut Danimarkalısına birçok oyuncu geldi. Onlar sayesinde çok fazla kültür edindim.

İnsanlar bizi asosyal sanıyor ama hem toplulukta hem de buradaki oyuncular arasından birçok arkadaş edindim ve insanların düşündüklerinin aksine çok sosyal bir hayatımız var.

 

10 League of Legends Gerçeği

 

BERTUĞ “J1MMY” BAYRAK

J1mmy

Bu işi profesyonel olarak yapmak hem çok tatmin edici hem de sevdiğimiz şeyi çok disiplinli bir ortamda yapmış oluyoruz. Takım evlerinde sadece oyun oynamaya odaklanabiliyoruz ve bir yandan eğlenirken bir yandan da işimizde kendimizi geliştirebiliyoruz. Tabii ki bunu iş olarak yapabiliyor olmamız da çok büyük bir avantaj. 10-12 saat boyunca oyun oynayabiliyoruz ve bunun karşılığında maddi bir gelirimiz oluyor.

Genel olarak çok daha farklı ve tekdüze olmayan bir hayatımız oluyor espor sayesinde.

MUSTAFA BERK “RUVELIUS” BARAKLI

ruve

Küçük yaşta espora başladığımız için yaşıtlarımıza göre daha fazla çalışma deneyimimiz oluyor. Çünkü sonuçta bu sadece “oyun oynamak” değil aynı zamanda bizim işimiz. Burada edindiğim tecrübeler, espor hayatımdan sonra da benim işime yarayacak.

Takım evinde yatağa gidiş ve yataktan kalkış saatlerimiz sabit, antrenman saatlerimiz belli; yani genel olarak disiplinli bir hayatımız var ve bu benim birey olarak gelişmemi sağladı. Bunların yanında, işimizi yaparken eğlenebiliyoruz, para kazanabiliyoruz ve en büyük artısı da seviliyoruz. Tabii ki herkesin düşündüğü gibi kolay bir hayatımız yok ama bunun sonucunda gelen tatmin duygusu buna değer.

 

Skarner’ın Duygusal Hikayesi

 

MUSTAFA KEMAL “DUMBLEDOGE” GÖKSELOĞLU

Dumble

Esporcu olmak çok sevdiğin bir hobini hem profesyonel olarak yapıp hem de başkalarıyla paylaşmak aslında. Türkiye’de kazandığımız başarılardan sonra ülkemizi uluslararası arenada temsil etme fırsatı buluyoruz. Bunun yanında espor sayesinde dünyayı da gezip, birçok ülkeden insanla tanışıp onlarla arkadaş oldum.

Her şeyden önemlisiyse bu kadar sevdiğim bir şeyi yaparken, bizi izleyenler tarafından desteklenmek. Onlar tarafından sevilmek, desteklerini arkamızda hissetmek bizim için çok büyük bir itici güç.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL