Connect with us

LoL

Esporcuların başı tekli dereceli oyunlardaki “Troller” ile dertte

Esporcuların başı tekli oyunlardaki troller ile dertte.

lolespor taraftar

Son dönemde esporcuların gerek sosyal medyada gerekse yayınlarında bahsettiği en büyük sorunlardan biri, tekli dereceli oyunlardaki küfürler olmaya başladı.

Her League of Legends oyuncusu gibi profesyonel oyuncular da kendilerini geliştirmek için, kişisel antrenman yapmak veya eğlenmek için tekli dereceli oyunlara giriyor. Ancak son dönemde esporcular bu oyunlarda küfür eden, oyunları internet deyimi ile “trolleyen” oyuncular hakkında serzenişlerini dile getirmeye başladı. Özellikle diğer oyuncuların kendilerine küfür ettiğini veya oyunlarında bilerek beslediği belirten profesyonel oyuncular, bu konuda çok rahatsız olduklarını dile getirdiler.

İlgilinizi çekebilir: Yeni sezonda rünler değişiyor

Riot Games’in profesyonel oyuncularla yaptığı sözleşmede yer alan maddeler nedeniyle, bu tarz durumlarda diğer oyunculara karşılık veremeyen ve o tepkileri görmezden gelmek durumunda kalan profesyonel oyuncular, durum ne olursa olsun diğer oyunculara iyi örnek olmak zorunda. Ancak görülen o ki durum bazen çokta katlanılacak bir halde olmuyor. Bu durumda ise esporcuların Riot Games’den bir isteği var; “Bizlere yapıldığı gibi bu oyunculara da hemen ceza verilsin.”

Corpse Twitter’dan paylaştı

Bu konu hakkında birçok profesyonel oyuncu şikayetini dile getirirken, bunu en son yapan oyuncu ise Beşiktaş Esports oyuncusu Korpse oldu. “Türk olduğumuz” için diye özel bir sebep belirten oyuncu, bu tarz durumlarda ellerinin, kollarının bağlı kaldığını belirtti.

Son dönemde artan bu şikayetlerin ardından bakalım Riot Games, bu konuda ne gibi önlemler alacak veya bir açıklama yapacak mı, hep birlikte göreceğiz.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

1 Yorum

1 Comment

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    LoL