Connect with us

Video Konusu

Türk esporunda bu yıl neler yaşandı? | Playerbros’un Gözünden 2018

Playerbros’un gözünden serimizin yeni videosunda 2018’e göz atıyoruz!

Playerbros’un gözünden serimizin yeni videosunda 2018’e göz atıyoruz! Her geçen gün büyüyen espor sektörü adına 2018’i kısaca anlattık. Unuttuğumuz, gözümüzden kaçan detayları yorumlarda yazmayı unutmayın. Herkes hazırsa başlıyoruz!

BLAST Pro Series İstanbul heyecanı yaşandı

CS: GO’nun Türkiye’deki durumu fazlasıyla eleştiriliyor, Türkiye’de espor etkinliği yok diye düşünülüyordu. Tüm bu tartışmaların arasında, BLAST Pro Series’in bir organizasyonunu Türkiye’de yapacağı haberini aldık. Hangi şehirde olacak, hangi mekanda yapılacak, kimler katılacak derken; organizasyon vakti geldi. Türkiye’yi temsilen Space Soldiers’ın da yer aldığı bu etkinlikte şampiyon olan ekip Astralis oldu.

Space Soldiers ile oyuncular arasındaki kriz ayrılıkla sonuçlandı

Space Soldiers oyuncularıyla, takım yönetiminin gelecek planlarının uyuşmadığı öğrenildi. Bir süre profil fotoğraflarını siyah yapıp sessiz kalan oyuncular, bir süre sonra Space Soldiers ismi altından ayrılmaya karar verdiler. Bu sürecin ardından nasıl bir yol izleyeceği merak edilen oyuncular, bu videonun hazırlandığı 2018’in son günlerinde henüz bir takımla anlaşmadılar.

XANTARES, BIG’e transfer oldu

Space Soldiers çatısı altından ayrıldıktan sonra aynı kadroyla yola devam edecekleri düşünen kadroda XANTARES ile yollar ayrıldı. Takım arkadaşlarının bu ayrılığı pek sıcak karşılamadığı iddia edilirken, XANTARES’in yeni takımı BIG oldu. Türk CS: GO sahnesinin yakından tanıdığı Fatih “gob b” Dayık ile aynı organizasyon içinde yer alakca alan XANTARES, bu transfer ile birlikte kariyerinde ilk defa yurt dışındaki bir ekipte oynamış olacak.

Bahçeşehir SuperMassive ilk defa TBF şampiyonu oldu

Kurulduğu günden beri ligin iddialı ekiplerinden biri olan SuperMassive, Türkiye Büyük Finali’ni kazandı. Kış Mevsimi Finalleri’nde kupaları kaldıran SuperMassive, bu sefer TBF’de de gülen taraf olmayı başardı. Finalde Royal Bandits’i geçen ekip, Worlds elemelerinden çıkamadı ve Worlds’e dahil olma şansını kaçırdı.

Fujitora dünyanın en iyisi oldu

WESG‘de gerçekleşen Hearthstone etkinliğinde Türkiye’yi ve Royal Bandits’i temsil eden Kaan “Fujitora” Çekli, dünyanın en iyisi unvanını kazanmayı başardı. Organizasyon sonrasında ““Son 3 yıldır aklımda tek bir hedef vardı” diyen Fujitora “Dünya şampiyonuyum!” dedi.

Türkiye E-Spor Federasyonu kuruldu

Türk espor dünyasına devlet eli değdi. Mevcut oyunları denetlemek, daha iyi yerlere getirmek ve oyuncuların haklarına yönelik çalışmalar yapacağını açıklayan Türkiye E-Spor Federasyonu resmen faaliyete başladı. Federasyonun başına Alper Afşin Özdemir getirildi.

Elwind oyunu bırakma kararı alıp Twitch yayınları yapmaya başladı

Türk LoL dünyasının en iyi üst koridor oyuncuları arasında gösterilen ve oynadığı dönemin neredeyse tamamında en iyiler arasında yer alan Kaan “Elwind” Atıcı, BeykentUni YouthCREW ile ligden düşmüştü. Bu dönemde takım içinde Mojito ile atıştığı ve takımdan memnun olmadığı görülen Elwind, Twitch üzerinden yayınlar açmaya başladı. Bir süre sonra espora ara verme kararı alan Elwind, Twitch yayınlarıyla yoluna devam etti. 2018’in sonlarında oyuncunun ismi birkaç takımla anılmıştı. Bu süreçte Twitch yayınlarındaki tutumu nedeniyle Riot Games tarafından 5 hafta profesyonel maçlardan men edilen Elwind, bir süre sonra Royal Youth ile sözleşme imzaladı. Bu videonun hazırlandığı sırada Elwind’in Royal Youth kadrosunda hangi rolde yer alacağı henüz bilinmiyordu.

Broken Blade’in yeni adresi TSM!

Royal Bandits ile harika bir sezon geçirdikten sonra yeni sezonda yurt dışına transfer olabileceği iddialarına konu olan Sergen “Broken Blade” Çelik, Kuzey Amerika temsilcisi Team SoloMid’e transfer oldu. Teklifi ilk aldığında akademi takımı için istediklerini düşündüğünü açıklayan Broken Blade, sonrasında bu transferin as kadro için olduğunu anlayınca çok mutlu olduğunu dile getirmişti. Yeni sezonda LCS sahnesinde yer alacak olan Broken Blade’e başarılar dileriz, sana inanıyoruz!

Kaptan oyunculuğu bıraktı

1907 Fenerbahçe’nin “Kaptan” olarak anılan oyuncusu Berke “Thaldrin” Demir, profesyonel oyunculuk kariyerine ara verdiğini açıkladı. Türk LoL dünyasının ikonik isimlerinden biri haline gelen Thaldrin, bu açıklamadan bir süre sonra Bahçeşehir SuperMassive’e danışman koç olarak dahil oldu. Thaldrin’i 2019’da SuperMassive’in arkasındaki isimlerden biri olarak göreceğiz.

Beşiktaş CS: GO alanına yatırım yaptı

Beşiktaş espor adına bir ilki daha gerçekleşti. Espor alanına yatırım yapan ilk spor kulübü unvanını elinde bulunduran Beşiktaş, CS: GO’da da bir kadın takımıyla anlaştı. Kadınlar arasındaki CS: GO turnuvalarında faaliyet gösteren ekip, Beşiktaş isminin daha çok duyulmasına katkı sağladı.

Zula Nonstop Espor Merkezi açıldı

Rekabetçi oyun dünyasına yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan Zula, ataklarını sıklaştırdı. Zula Süper Lig’i ile Galatasaray ve 1907 Fenerbahçe gibi dev ekiplere rekabet etme şansı tanıyan oyuncu, 2018’de iki sezonluk bir heyecan yaşattı. Bu sürecin ardından Zula Nonstop Espor Merkezi’ni de açan oyun, Zula meraklıları için kaliteli bir rekabet ortamı sunma çalışmalarıyla dikkat çekti.

FIFA eWorld Cup’ın Türkiye ayağı yapıldı

FIFA eWorld Cup’a giden yolda mücadele eden oyuncular FIFA Balkan Turnuvası ile rekabete dahil oldular. Multiplayer FIFA18 Balkan Kupası olarak düzenlenen bu etkinlikte, Türkiye, Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan’dan gelen takımlar yarıştı. Bu etkinlikte şampiyonlar İsmail Can Yerinde ve Dominik Schwenk oldu.

Playerbros yeniden başladı ve yükseldi

Listenin sonuna Playerbros’u ekliyoruz. Playerbros ekibi olarak 15 Ocak 2018 itibarıyla yeni yayın dönemimizle karşınıza çıktık. Bu süreçte her gün 19.00’da yeni bir videoyla espor dünyası için içerik üretirken, 3 bini aşkın haber paylaştık. Spring Cup ile takipçilerimize rekabet ortamı sunduk. Geride bırakmaya hazırlandığımız bir yıllık süre içinde kendimizi geliştirmek için çabaladık ve her geçen gün olabilecek en iyisiyle karşınızda olmaya çaba gösterdik. Bu büyümede katkısı olan herkese çok teşekkür ederiz, iyi ki varsınız!

2019’da yepyeni video içerikleriyle görüşmek üzere. Yarın 19.00’da görüşürüz!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Video Konusu

error: Üzülerek söylüyoruz ki kopyalamaya izin veremiyoruz.