Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Eternal Fire, Özgür “w0xic” Eker’in yeni teklifleri değerlendirdiğini duyurdu

CS:GO kariyerini sonlandıracağı iddiaları ile gündemde olan Özgür “woxic” Eker hakkında Eternal Fire’dan açıklama geldi.

Eternal Fire, Özgür "w0xic" Eker'in yeni teklifleri değerlendirdiğini duyurdu

Yaklaşık iki gün önce Özgür “woxic” Eker’in Eternal Fire takımından ayrılarak profesyonel CS:GO kariyerini sonlandıracağı iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü. İddiaları aynı gün yalanlayan oyuncu hakkında yeni gelişme 3 Kasım Perşembe gününün akşam saatlerinde yaşandı.

Saat 18.30’da takımın sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda, Özgür “w0xic” Eker’in kulüp yönetimi ile iletişime geçerek gelecek takım tekliflerini değerlendirmek istediğini bildirdiği açıklandı.

Yapılan duyuruda takım yönetiminin aldığı karar ise “İstediği ve arzu ettiği kariyerini çizebilmesi için yönetim ekibi olarak takım aramasına izin verdiğimizi duyurmak isteriz.” sözleri ile aktaran takım, woxic’in aktif kadrodan çıkartılarak yedeğe alındığını duyurdu.

Güncel Eternal Fire CS:GO kadrosu

  • İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş
  • Ömer “imoRR” Karataş (IGL)
  • Yasin “xfl0ud” Koç

Son zamanlarda Eternal Fire ekibinde yaşanan ayrılıklar ve kadro değişiklikleri hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın!

[Güncelleme: 3 Kasım 2022 Perşembe – 19.05]

Eternal Fire tarafından yapılan resmi açıklamadan yaklaşık 20 dakika sonra gözlerin çevrildiği 24 yaşındaki oyuncu, konu hakkındaki düşüncelerini TwitLonger gönderisi aracılığı ile paylaştı.

Eternal Fire takımının CS:GO kadrosunda kendi talebi doğrultusunda aktif kadrodan yedeğe çekilme kararı aldığını dile getiren oyuncu, bu kararı alması hakkında şöyle konuştu:

“Bu kararı Malta’da hem Pro Lig hem de Major’e gidebilme hakkımızı kaybettikten sonra düşünmeye başlamıştım. Oyuncu değişikliklerinden, yaşadığımız çeşitli takım içi problemlerden, üst üste gelen değişiklikler sonrası çıkış yakalayamamamız ve bu sebepten ötürü 2023 sezonu için yeni oyuncular almak zorunda olmak ekstra 1-2 sene daha istediğimiz noktaya gelebilmek için tekrardan oynamak, ilerleyen yaşım, motivasyonum ve mental sağlığım açısından tekrardan deneyebilecek bir durum da olmadığıma karar verdim. Bu şekilde devam etmek hem bana hem de takıma zarar vereceğini düşünerek bu zor kararı aldım.”

“Elimden gelenin daha fazlasını yapmaya çalıştığım için içim rahat olacak”

Takımın taraftarlarına yönelik kurduğu cümlesinde daha kısa sürede daha ileri gitmeyi hedefleyip arzuladıklarını belirten woxic, “Bu zamana kadar Eternal Fire takımının büyümesi ve başarıya ulaşması için elimden gelenin daha fazlasını yapmaya çalıştığım için içim rahat olacak.” dedi.

Açıklamasında profesyonel kariyerinde neler yapmak istediğine de değinen Eker, şöyle konuştu:

“Ama bundan sonra ki CS:GO kariyerime tekrardan olduğu gibi Uluslararası bir kadroda devam etmek istiyorum. İlerleyen süreçte de yeni sezon için takım tekliflerini değerlendireceğim. Bu zamana kadar başta CEO’muz Furkan Güvene ve bu yola beraber çıktığım Can, Ömer, Yasin, Timur Abi, Buğra, Issa, Azmican, İsmet, yakın süreçte aramıza katılan Engin, Ahmet, Polat abiye ve sahnenin arka tarafında çalışan diğer tüm değerli çalışma arkadaşlarıma takım için verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ederim. Siz değerli destekçilerimiz sayesinde koca bir aile olduk ve desteğinizi turnuva için gittiğimiz uzak ülkelerde bile çok yakınımızda hissettik bu yüzden sizlere ayrı teşekkürü borç bilirim. Gönül isterdi ki tr cs si için yaptıklarımdan daha fazlasını gitmeden önce yapabilseydim. Belki bir gün, ama şimdilik elveda”


İlginizi Çekebilir:

Özgür “woxic” Eker: “Bırakmıyorum CS’yi henüz değil”

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive