Connect with us

LoL

Evil Geniuses, Cloud9’a ikinci mağlubiyetini tattırdı!

Evil Geniuses yeni kadrosu ile göz doldurmaya devam ediyor!

evil geniuses vs cloud9

Evil Geniuses, ligin yenilmez gibi görünen başarılı takımı Cloud9‘a, dün gece oynanan karşılaşmada sezondaki ikinci mağlubiyetini tattırdı!

Sezon başında Huni‘yi transfer eden EG, takımda hali hazırda iki yabancı olduğu için tecrübeli üst koridoru kullanamıyordu. Geçen günlerde yaptıkları Goldenglue transferinin ardından Jiizuke‘yi yedeğe çekip Huni’yi kadroya dahil eden takım iyi bir yükseliş grafiği çiziyor. Bu kadro ile önce Cloud9’a ilk mağlubiyetini aldıran 100 Thieves‘i sonrasında da ligin lideri Cloud9’ı alt etmeyi başardılar.

Karşılaşmada yeni transfer Goldenglue harika bir Zoe erken oyun performansı sergiledi. Oyunun erken dakikalarında attığı Uyku Baloncukları ve Uçarı Yıldızlar rakibe oyunu dar etti. Bu da ufak çaplı erken savaşlardan EG’nin önde çıkmasını sağladı.

Oyunun yıldızı ise kesinlikle Gangplank performası ile Huni’ydi. Geç aşamayı sırtlayan tecrübeli üst koridor oyunu en çok hasarla kapatan EG üyesi oldu. Onu da iyi bir erken oyun geçiren orta koridor takip etti.

Üst üste iki mağlubiyet alan Cloud9, takipçilerini biraz korkuttu diyebiliriz. Fakat kaybettikleri oyunlarda kendi yaptıkları hatalardan çok seçim yasaklama ekranı ve rakibin iyi oyunları nedeni ile kaybettiler. Bu iki durum üstesinden gelinemeyecek sorunlar değil. Aldıkları mağlubiyetlerle neleri yanlış yaptıklarını görüp düzelterek eskisinden daha iyi bir takım olabilirler!

Diğer tarafta Evil Geniuses ise yeni kadrosu ile çok heyecan verici gözüktü. Huni ve Goldenglue an itibariyle elit bir ikili gibi duruyor. Fakat hala geliştirmeleri gereken parçalar da bulunuyor. Haftalar ilerledikçe çok daha iyi olabilirler ve iyi bir playoff adayı gibi görünüyorlar.

Oyundan sonra bir röportaj veren Goldenglue, şu an oynadığı takımın şimdiye kadar oynadığı en iyi takım olduğunu söyledi. Fakat ne yazık ki oyuncu sadece 1 haftalık kontrat imzalamıştı. EG’nin  23 yaşındaki deneyimli oyuncuyu ilerleyen günlerde kadrosuna kattığını da görebiliriz.

LCS puan durumuna buradan ulaşabilir, karşılaşmaları da buradan izleyebilirsiniz!


Golden Guardians’dan eğlenceli Closer Lee Sin paylaşımı!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL