Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

ex-Space Soldiers’da rakip takım oyuncusu disbalance için hile şüphesi

XANTARES de Twitter’dan tepkisini gösterdi.

ex-Space Soldiers’ın Syman takımına karşı oynadığı eleme maçında, rakip takımın oyuncusu disbalance’ın vuruşları hile şüphesini uyandırdı.

Temsilcimizin dün DreamHack Open Winter 2018 Avrupa Kapalı Elemeleri’nde Syman takımına karşı oynadığı maçta disbalance isimli oyuncunun vuruşları ve hareketleri hile şüphesi uyandırdı. Daha önce FACEIT’de hile kullandığı gerekçesiyle yasaklanan oyuncunun takımının böylesine büyük bir turnuvanın kapalı elemelerine davet edilmesi de tepki topladı.

XANTARES Twitter’da paylaşımlar yaptı

 

“Hepsi hileden yasaklanmış ve hala elemelerde oynayabiliyor. Bu nasıl mümkün olabilir? Bence ESEA sarhoş. Çok komik…”

Rakip takım oyuncuları için daha önce hile kullandıklarının tespit edilmesine rağmen hala elemelerde nasıl oynayabildiklerini soran XANTARES, bu duruma büyük tepki gösterdi. Normal şartlar altında hile kullandığı tespit edilen bir oyuncu, uzun bir süre CS: GO turnuvalarına katılamıyor. Hatta geçtiğimiz günlerde offline bir turnuvada hile yaparken yakalanan forsaken 5 yıl boyunca turnuvalardan men cezası almıştı.

 

“Hala hayatta.”

Bu paylaşımının sonra turnuva yönetimi tarafından herhangi bir aksiyon alınmamasının ardından ünlü oyuncu bir kez daha bir paylaşım yaptı ve hile şüphesi uyandıran disbalance’ın daha önceki maçlarından ve ex-Space Soldiers maçından birer klip göstererek “Hala hayatta.” dedi. Aslında XANTARES burada turnuva yönetimine de bir tepki göstermiş oldu.

Henüz turnuva yönetimi tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, rakip oyuncu hakkında da bir aksiyon alınmadı. İlerleyen zamanda herhangi bir gelişme olması durumunda Playerbros farkıyla ilk sizlerin haberi olacak.

İşte o anlar

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

4 Yorum

4 Comments

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    Counter-Strike Global Offensive