Connect with us

Espor

EXCEL ESPORTS, yatırım turundan 20 milyon Euro topladı!

İngiliz espor organizasyonu yatırım turunu tamamladığını duyurdu.

İngiliz espor organizasyonu EXCEL ESPORTS, genişlemesini ve yeni genel merkezini finanse etmek için 20 milyon € yatırım turunu tamamladığını duyurdu.

İlk olarak Sky News tarafından bildirilen tur, yatırım şirketi JRJ Group tarafından yönetildi. Şirket daha önce TOMS Capital LLC ile birlikte 2018 yılında EXCEL’in çoğunluk hissesini satın almıştı.

EXCEL ESPORTS tarafından yapılan bir açıklamaya göre, fon, kuruluşun altyapısını geliştirmesine yardımcı olmak için kullanılacak, buna yeni Londra merkezi başlatma ve dijital platformlarda geliştirilecek.

EXCEL ESPORTS GENEL MERKEZİ

EXCEL’in Londra, Shoreditch’teki genel merkezinin bu yaz açılması bekleniyor. Genel Merkezin, kuruluşun ticari operasyonları için bir merkez olması bekleniyor. Yetenek akışları ve içerik üretiminin yanı sıra ortak ve medya etkinlikleri için kullanılacak. Ayrıca tesis, EXCEL’in departmanlarına da ev sahipliği yapacak.

EXCEL CEO’su Wouter Sleijffers şu sözlere yer verdi:

“Yatırımcılarımızla birlikte, bir sonraki bölüme girmekten, EXCEL’in mirasını geliştirmekten ve e-spor ve oyunların geleceği için ortak vizyonumuzu gerçekleştirmekten gerçekten heyecan duyuyorum. EXCEL, çok kısa bir süre içinde yatırımcılardan, ortaklardan, büyükelçimiz Dele Alli’den ve sahne içi ve sahne dışındaki tüm yeteneklerden önemli destek alarak İngiliz e-sporunun zirvesinde yerini sağlamlaştırdı.

2021, espor organizasyonu için yoğun bir yıl oldu. Son altı ayda EXCEL birçok şirket ile ortaklık kurdu. Ayrıca organizasyon, Fortnite ve VALORANT takımı da kurmuştu.


İlginizi Çekebilir:

Astralis, POWER ile iş birliği yaptığını duyurdu!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor