Connect with us

Video Konusu

f0rest’in Başarı Öyküsü | Geçmişten Günümüze: f0rest

Bugünkü içeriğimizde Counter Strike tarihinin en sembolik oyuncularından birini ele aldık. Karşınızda f0rest!

f0rest kimdir? Bugünkü içeriğimizde Counter Strike tarihinin en sembolik oyuncularından birini ele alacağız. Yıllardan beri sergilediği performansıyla esporseverlerin gönlünde ayrı bir taht kuran f0rest’ın kariyerini bir de bizden dinlemeye ne dersiniz? O zaman bekletmeden hemen içeriğimize geçelim.

10 Haziran 1988 doğumlu olan İsveçli f0rest’ın gerçek adı Patrik Lindberg. Küçük yaştan beri video oyunları oynayan Patrik’in ileride bir efsaneye dönüşeceği Counter Strike ile olan tanışması 2000 yılında oldu. Oyunda ilerledikten sonra sırasıyla seadogs ve d00m adlı yerel takımlara dahil olan f0rest, daha sonrasında ise yine amatör olarak da4ce ve calx’de de forma giydi. 21 Haziran 2004’de VxO bünyesine katıldı ve Liquipedia’da kayıtlı ilk turnuvasında da VxO adına mücadele etti. ESWC Sweden 2004’de mücadele eden VxO, 2004 yılının ekim ayına kadar f0rest’ı kadrosunda tuttu. f0rest’ın asıl Counter Strike kariyeri ise 2004 yılının aralık ayında transfer olduğu Embrace ile başladı desek yeridir. Burada güzel bir performans sergileyen Patrik, 2005 yazında takım arkadaşları RobbaN ve Tentpole ile Begrip Gaming’in yolunu tuttu.

İlk profesyonel sözleşme

Kariyerinin ilk profesyonel sözleşmesine burada imza atan f0rest, WEG 2005 S02’yi şampiyon olarak tamamladı ve o zamanlar büyük bir ödül sayılabilecek 50 bin dolar şampiyonluk ödülünün de sahibi oldu. Patrik’in Begrip kariyeri Ocak 2006’da sonlandı. Hemen bir gün sonrasında ise fnatic, yıldız oyuncuyu kadrosuna kattığını açıkladı. Böylece f0rest için bambaşka bir dönem başlamıştı. Sürekli katıldıkları uluslararası turnuvalarda üst üste şampiyonluklar elde eden fnatic, o döneme damgasını vurdu. Yıldız isim, tam 5 seneye yakın bir süre fnatic formasını terletti ve bu süre zarfında sayısız şampiyonluklar kazandı. 7 Aralık 2010’da fnatic’den SK Gaming’e transfer olan yıldız isim, çok başarılı performansını aynı şekilde burada da sürdürmeye devam etti.

SK Gaming adına 1.5 seneden fazla bir süre mücadele eden Patrik için Counter Strike 1.6’ya veda vakti gelmiş çatmıştı. 30 Temmuz 2012’de SK Gaming’den ayrılan Patrik, 10 Ağustos 2012’de Ninjas in Pyjamas’a transfer olduğunu açıkladı. 2012’nin ağustos ayından itibaren CS: GO arenalarında tam bir NiP fırtınası esmeye başladı. 2013’ün Ekim ayına kadar birçok turnuvada boy gösteren NiP, bu turnuvaların çok büyük çoğunluğundan şampiyonlukla ayrılarak tarihe adını altın harflerle kazıdı. Alınan bu üst üste şampiyonluklar ise f0rest’a 2013 yılının en iyi 2. oyuncusu olma fırsatını yarattı. 2013 yılının en iyi oyuncusu ise Patrik’in takım arkadaşı olan bir diğer Counter Strike efsanesi GeT_RiGhT oldu. 2014 yılı, geçtiğimiz yıllar kadar olmasa da yine çok başarılı geçti ve yıldız oyuncu, 2014 yılının en iyi oyuncuları sıralamasında da 7. sırada yer aldı.

Gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri

2015 yılıyla birlikte öne çıkmaya başlayan diğer takımların etkisiyle Ninjas in Pyjamas biraz daha geri planda kalmaya başladı. Bu nedenle f0rest, 2015 yılının en iyi oyuncuları sıralamasında 16. sıraya kadar geriledi. 2016 yılı ise f0rest’ın en iyi oyuncular sıralamasındaki son yer alışına ev sahipliği yaptı. NiP, takım olarak kötü bir performans sergiledi fakat Patrik bireysel şovuna devam etti ve sıralamada 7. sırayı elde etti. GeT_RiGhT ve f0rest, 2017 yılı içerisinde 3, 2018 yılı içerisinde ise sadece 1 şampiyonluk elde ederek eski günlerini mumla arar derecede bir duruma düştü. Ne olursa olsun f0rest, esporseverlerin gözünde gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan birisi olarak görülüyor ve görülmeye de devam edecek.

Ninjas in Pyjamas’ın efsane oyuncusu hakkında anlatacaklarımız bu kadardı. İlerleyen dönemlerde Geçmişten günümüze serimizde görmek istediğiniz CS: GO oyuncuları varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Video Konusu