Connect with us

Espor

F1 Esports Pro Series 2018 başlıyor, Cem Bölükbaşı sahne alıyor!

Ülkemizden Cem Bölükbaşı’nın da yer aldığı F1 Esports Pro Series yakında başlıyor.

F1 Esports Pro Series 10 Ekim’de Londra’da bulunan Gfinity Esports Arena’da başlayacak. 200 bin dolar ödüllü bu büyük organizasyonun büyük finali ise 16-17 Kasım’da yapılacak.

Ülkemizi temsilen Cem Bölükbaşı‘nın da katıldığı organizasyonun ilk turları 10 Ekim’de başlayacak ve 31 Ekim’e kadar devam edecek. Yarışlar Facebook’tan ve belirlenen TV kanallarından dünyaya açık bir şekilde yayınlanacak. Yarışın büyük finali ise 16-17 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Yoğun bir eleme sürecinin ardından seçilen sürücüler 2018 FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP yarışmasında yarışan dokuz takım için mücadele edecek. Bu takımlar şu şekilde:

Mercedes-AMG Petronas Esports, Red Bull Racing Esports, Hype Energy eForce India F1 Esports, Williams Esports, Renault Sport Team Vitality, Haas F1 Esports Team, McLaren Shadow, Toro Rosso Esports ve Alfa Romeo Sauber F1 eSports.

F1 Esports Pro Series’de ülkemizi ve Kıbrıs’ı temsil eden sürücüler bulunuyor.

F1 Esports Pro Series‘de büyük elemeler sonucu turnuvada yer almaya hak kazanan birçok sürücü bulunuyor. Bu sürücülerden biri Türkiye’yi temsil eden Cem Bölükbaşı. Cem birçok başarıya imza attı ve turnuva için 5. sıradan seçildi. Cem’i 5. sıradan seçen takım ise Red Bull’un sponsor olduğu Toro Rosso Esports oldu.

Bu büyük organizasyonda Cem’in yanı sıra yavru vatan Kıbrıs’tan da iki yarışmacı bulunuyor. Salih Saltunç ve Sonuç Saltunç isminde iki kardeş Alfa Romeo Sauber F1 eSports takımında görev alacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor