Connect with us

Espor

Facebook’ta Oyun Canlı Yayını Yapanlara Bağış Sistemi Geldi

Facebook'ta Oyun Canlı Yayını Yapanlara Bağış Sistemi Geldi

Facebook Live, canlı yayın yapanlar için para kazanma sistemini başlatıyor ve kullanıcıların masaüstü sitesinde içerik oluşturanlara en az $3 bağışlamasına izin veriyor. Sosyal medya platformu şu anda içerik oluşturucular ve oyuncular için farklı seçenekler düşündüğünü söylemekle birlikte bağışların katkıda bulunduğu kişiye özel bir açıklama veya ayrıcalık getirmiyor.

Fakat şu anda firmanın “Takipçi Desteği” dediği bağış türünden ne kadar oranda bir komisyon alacağı belli değil. Kafanızda bir fikir oluşması amacıyla şu bilgileri verebiliriz. Dünya devi şirket daha önce oyun geliştiricilerden %30 komisyon almıştı. Şimdi ise bu rakam %45 civarlarında.

Facebook bu atağı ile diğer platformlardan kullanıcı çekmeyi planlıyor

Para kazanma fırsatı, dünyanın en büyük sosyal platformu yeni Game Creator pilot programının bir parçası olarak yarın yüksek izlenme sayısına sahip olan Infuencer’ları programa kabul etmeye başlayacak. Programın hedefleri arasında, tüm şöhret düzeyindeki oyunculara Facebook, Instagram ve Oculus arasında anlamlı ve katılımcı topluluklar kazandırmaya yardımcı olmak ve ayrıca para kazanma araçları sağlamak yer alıyor.

Şirketin bu atağı ile YouTube ve Twitch tarafından yayıncıları çekeceğini umuyor. Facebook’un CS: GO gibi büyük espor turnuvalarını yayınlamak için özel anlaşmaları imzalamasının nedeni de bu tarz atılımlara devam ediyor.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor