Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

FACEIT Major 2018: Astralis, Natus Vincere ile finalde karşı karşıya geliyor

FACEIT Major 2018’de final serisi bugün oynanacak.

İngiltere’nin Londra şehrinde düzenlenen FACEIT Major 2018 turnuvası bugün sonlanacak. Finalde ise Astralis ve Natus Vincere karşı karşıya gelecek.

Dün oynanan yarı final serilerinin ilkinde Natus Vincere, MIBR ile karşı karşıya gelmişti. bo3 formatında oynanan maçın ilk haritası olan Overpass, 16-10 NAVI lehine sonuçlanmıştı. İkinci harita olan Dust2’de de zorlanmadan sonuca ulaşmayı başaran Natus Vincere, finale yükselen ilk ekip olmuş ve finaldeki rakibini beklemeye başlamıştı. İkinci yarı final serisi ise Astralis ve Team Liquid arasında oynandı. Yine bo3 formatında oynanan bu karşılaşmanın ilk haritası Nuke olarak seçildi. İlk haritayı 16-8 kazanan Astralis, ikinci harita olan Mirage’de de 16-7 galip geldi. Seriyi 2-0’a getiren Astralis, FACEIT Major 2018’de finale yükseldi ve NAVI’nin rakibi oldu.

Astralis ve NAVI’nin karşı karşıya geleceği FACEIT Major 2018 finali, bugün saat 20.10’da başlayacak. bo3 formatında oynanacak serinin sonunda galip gelen taraf ise tam $500.000 büyük ödülün sahibi olacak. İkinci olan takım ise $150.000 kazançla turnuvaya veda edecek. Astralis-NAVI rekabetinin geçmişine bakacak olursak farklı farklı isimlerle tam 76 kez karşılaştıklarını görebiliriz. Bu 76 karşılaşmadan 31 tanesini NAVI kazanırken geri kalan 45 karşılaşmadan da Astralis galip ayrıldı. 76 maçın 7 tanesi ise uzatmalarda sonuçlandı.

Astralis – Natus Vincere mücadelesini nereden takip edebiliriz?

Mücadeleyi saat 20.10’dan itibaren buradan canlı yayınla takip edebilirsiniz:

www.twitch.tv’de FACEIT TV’den canlı video izleyin

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive