Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Londra, Minor etkinliği ile FACEIT Major 2018’e hazırlanıyor

Minör için takımlara 24 saat hizmet sunulacak.

Eylül ayında yapılacak olan FACEIT Major 2018 öncesi Londra’da hareketli zamanlar yaşanacak. İlk defa Minor maçları tek bir çatı altında oynanacak. Yapılan açıklamada bu kararın eylül ayında yapılacak olan Major’a bir hazırlık olacağını belirtiyor.

FACEIT Major 2018 öncesi bir ilk!

Minor tarihinde ilk defa, bu bölgesel turnuvalar tek bir çatı altında oynanacak. Bu muhteşem etkinlik 7-11 Temmuz‘da Amerikan Minor’ü ile başlayacak. 19-22 Temmuz tarihleri arasında Avrupa Minor’ü ile bitecek.

Takımlara stadyumda muhteşem imkanlar

Ayrıca etkinliğin yapılacağı stadyumda belli oldu. Açıklanan bilgilere göre etkinlik İngiltere’nin Londra kentinde bulunan Twickenham Stadyumu‘nda olacak. Bu stadyum içerisinde takımların 24 saat antrenman yapabileceği odalara, bir spor salonuna ve 32 takım için (her bir Minör’de 8 takım) bir yönetici şefi sunacak.

FACEIT tüm Minör etkinliklerini aynı stadyumda yaparken, tüm taraflara diğer bölgelerdeki takımları öğrenme fırsatı sunuyor. Ayrıca merak edilen konu için de İngiltere’ye gelirken takımların vize sorunu yaşamayacaklarını iddia ediyorlar. Minor ve Major etkinlikleri arasında sadece iki ay bulunmasını ve tüm etkinliklerin aynı stadyumda yapılması kararını FACEIT, kısa sürede değişikliklerin tutarlı olmayacağını belirterek açıklıyor. Daha az değişiklik hem daha fazla tutarlılık hem de takımlar arasında daha fazla konsantre getireceğini belirttiler.

FACEIT CEO’su Michele Attisani, “Twickenham Stadyumu’nda turnuvanın her aşamasına ev sahipliği yaparak, Minor’e yeni bir hayat getirmeyi umuyoruz.“dedi. Ayrıca Major için ise “Major, CS: GO’nun her şeyinin bir kutlaması olmalı, takımları ilk kez bir araya getirmek ve her seviyedeki takımların hoş karşılandıklarını hissetmek ve Major deneyimini hissetmek istiyoruz.” dedi.

Major için 2 yer

Yapılacak olan her Minor’den iki takım 1 milyon dolar ödüllü Major turnuvasına katılmaya hak kazanacak. Major’de oynama fırsatının yanında 50 bin dolar kazanacak ve turnuva 10.000 kişilik SSE Arena’da canlı bir etkinlik ile sonuçlanacak.

Minor’e katılacak bölgeler

  • Amerika (7-11 Temmuz)
  • CIS(Rusya, Balkanlar vs.) (10-13 Temmuz)
  • Asya (16-20 Temmuz)
  • Avrupa (19-22 Temmuz)

 

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive