Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

FACEIT, Major turnuvası için dünya devlerini ilgilendiren bir kural ekledi

FACEIT Major 2018 için çok önemli bir kural eklendi.

FACEIT Major 2018 yaklaşırken turnuva dair haberler de gelmeye başladı. Bu sefer gelen haber turnuvanın kurallarıyla ilgili. Turnuvaya ev sahipliği yapacak olan FACEIT, organizasyonları ilgilendiren bir kural ekledi. Bu kural SK, Astralis ve Heroic gibi takımları yakından ilgilendiriyor.

Açıklanan kurala göre ortak yönetime, ortak hisseye, ortak mülkiyete, ortak lisans ve kredilere sahip olan takımlar FACEIT Major 2018‘de yer alamayacaklar. Kural sadece bununla sınırlı da değil. Aynı zamanda iş ilişkisine sahip olan takımlar da aynı anda Major turnuvalarında yer alamayacaklar. Henüz resmi olarak kural kitapçığı basılmamış da olsa bu kuralın eylül ayında gerçekleşecek olan Major turnuvasında da geçerli olacağı konuşuluyor.

Yeni kuralın detayları

Takımların ve oyuncuların, karşı karşıya oldukları takımların başarısında herhangi bir finansal çıkarı olmamalıdır. Major turnuvalarına katılmadan önce takımlar ve oyuncular, turnuvada yer alan diğer takım ve oyuncularla herhangi bir iş bağlantısının olmadığını kanıtlamalıdır. Aynı zamanda diğer takımlar ile ortak yönetime, ortak mülkiyete, ortak sahipliğe ve lisanslara sahip olmamalıdırlar. Oyuncuların veya takımların endişe duydukları bir anlaşma veya ortaklık var ise turnuva yetkilileri ile iletişime geçmeleri gerekiyor. Karar ise gerekli incelemelerin sağlanmasının ardından verilecek.

Bu kural şu an için özellikle ESForce Holding ve RFRSH şirketlerini ilgilendiriyor. Çünkü bu şirketler aynı anda birden fazla takımda sahiplik yapıyorlar. Bu takımlar arasında SK Gaming, Virtus.pro, Heroic ve Astralis yer alıyor.

Yeni kuralın açıklanmasından sonra ESForce Holding bir basın açıklaması yaptı:

“Her zaman WESA(Dünya e-Sporlar Derneği)’nın girişimlerini destekliyoruz. Bu dava devam eden desteğimizin bir istisnası değildir. Ayrıca, Virtus.pro bu önlemlerin benimsenmesi lehine oy verdi. Tüm ihtilaflı durumların zamanında çözüleceğinden eminiz. Ve bazı yönlerin gelişmeye devam ettiği için size daha fazla bilgi vereceğiz.”

Gelen bu kuralın ardından organizasyonların nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu. Bu yeni kurala göre Virtus.pro ve SK Gaming aynı anda Major turnuvasında yer alamıyor. Aynı zamanda aynı ortaklığa sahip Heroic ve Astralis de büyük turnuvada yer alamıyor. Ancak bu kuralın daha geliştirme aşamasında olduğunu belirtmekte yarar var. İlerleyen zamanda daha detaylı bir şekilde açıklamalar yapılacaktır.

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive