Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

FACEIT, Türkiye Pro Ligi’ne özel Türkiye sunucularını kullanıma açtı

Türkiye Pro Ligi’ne resmi olarak Türk sunucuları geldi.

CS: GO denilince akla gelen en büyük espor arenalarından biri kuşkusuz FACEIT‘dir. Dünyaca ünlü takımlarla gerçekleştirdiği turnuvaların yanında, en iyi CS: GO oyuncularının oynadığı bir ligi de olan FACEIT, Space Soldiers ile ortaklaşa açtığı Türkiye Pro Ligi’ne Türkiye sunucularını getirdi.

Maçlarda gecikme sıfır olacak!

Türkiye’nin internet altyapısı sorunları nedeniyle FACEIT oynayan oyuncuların da en büyük problemi ping olmuştu. Türkiye Pro Ligi maçları da Almanya veya Hollanda sunucularında oynanıyordu. Ancak bazı oyuncular ping sorunları nedeniyle şikayetlerde bulundu. Oyuncuların bu şikayetini duyan Space Soldiers, durumu hemen değerlendirdi. FACEIT ile ortaklaşa bir şekilde Türkiye’nin ilk profesyonel ligine yerli sunucuları getirdi. Artık TPL oynarken ping sorunu yaşamayacaksınız.

Türkiye Pro Ligi (TPL) nedir?

TPL, Space Soldiers’ın çabalarıyla, FACEIT ile ortak kurulan Türkiye’nin ilk profesyonel CS: GO ligidir. CS: GO sahnesinde en yukarıya çıkmak isteyenler bu liglerde oynayarak kendilerini geliştirebiliyor aynı zamanda topluluk içerisinde çevre edinme şansını elde ediyorlar. Bunun dışında üst liglerde profesyonel ve yarı profesyonel oyuncular ile beraber oyun oynayıp, kendilerini takımlara gösterme şanslarını elde ediyorlar. Türkiye adına gerçekten büyük sevinç uyandıran bu gelişmeden daha önce böylesine büyük bir atılım yapılmamıştı ve TPL’in getireceği artılar şimdiden merak konusu oldu.

Eğer sizler de TPL’de kendinizi göstermek istiyorsanız tek yapmanız gereken buradaki bağlantıya tıklayıp, FACEIT sitesine bağlanmak. Siteye girdikten sonra FACEIT seviyenize uygun ligi bulabilir ve subscribe seçeneğine tıklayarak ödeme seçeneklerini görebilir. Aboneliğinizi satın aldıktan sonra artık sizler de profesyonel bir lige “Merhaba!” demiş olacaksınız.

Türkiye Pro Ligi’nin en iyi anları!

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive