Connect with us

Espor

Faker korona virüs ile mücadele için 25 bin dolar bağış yaptı

Efsanevi orta koridor oyuncusu Faker, korona virüs salgınıyla mücadele adına 30.000.000 KRW, yaklaşık 25 bin dolar miktarında bağış yaptı.

t1 faker

T1’in efsanevi orta koridor oyuncusu Lee “Faker” Sang-hyuk, Güney Kore’deki korona virüs salgınıyla mücadele adına 30.000.000 KRW, yaklaşık 25 bin dolar miktarında bağış yaptı.

Community Chest of Korea adı altındaki kar gütmeyen bir organizasyona bağış yapan oyuncu, salgınla mücadelede elinden geleni yapan profesyonel espor oyuncular arasına da dahil oldu.

Bağış yaptıktan sonra bir açıklama yapan Faker, korona virüs ile gece gündüz durmadan mücadele eden tüm çalışanların yanında olduğunu söyledi.  Salgınla mücadeleye aktif katkıda bulunmak isteyen ve Community Chest of Korea’ya bağış yapmanın mantıklı geldiğini söyleyen Faker, ayrıca herkesin birlik olarak bu felaketten yara almadan kurtulmasını ve ihtiyacı olan herkesin gerekli desteği bulabilmesini umut ettiğini de sözlerine ekledi.

LCK, artan salgın tehlikesinden dolayı sezonun kalanını ertelemiş durumda. Virüsle savaş için daha önce Chovy ve BDD de bağışta bulunmuştu.

Royal Youth’ta bir ayrılık daha!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor