Connect with us

LoL

Açıklandı: Faker bir yılda ne kadar kazanıyor?

Dünyanın en iyi oyuncusu olarak gösterilen Faker ne kadar kazanıyor?

League of Legends sahnesinin şimdiden efsanesi olmayı başaran Lee “Faker” Sang-hyeok bir yılda ne kadar kazanıyor? Espor sektörünün en çok kazananları arasında gösterilen oyuncunun yıllık geliri sektörün ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gösteriyor.

korizon.net’te çıkan bir habere göre, eski StarCraft oyuncusu Hong “YellOw” Jin-ho, katıldığı bir televizyon programında elektronik sporların ne kadar büyük olduğunu anlatırken Faker’ın maaşından da bahsetti. “Faker adında bir oyuncu var” diye sözlerine başlayan YellOw, Faker net maaş olarak 3 milyar(Dolar kurunda hesaplayınca yaklaşık 3 milyon dolar yapıyor) kazandı. Kazançları da eklerseniz yılda 5 milyar(5 milyon dolar) kazanıyor.”

“Faker adında bir oyuncu var”

Faker adında bir oyuncu var. Faker net maaş olarak yaklaşık 3 milyon dolar kazandı. Teşvikleri de eklerseniz 5 milyon dolara ulaşıyor.

“Teşvikleri de eklerseniz 5 milyona ulaşıyor.”

İçeriğimize Google üzerinden gelen ve esporun ne olduğu konusunda bilgi sahibi olmak isteyen okurlarımız ve izleyicilerimiz için esporun ne olduğu ve espor tarihi hakkında kısa bir inceleme videosu hazırlamıştık. Onu izleyerek kaba taslak bir şekilde esporun ne olup ne olmadığı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Espor nedir?

Elektronik sporlar, oyun dünyasının rekabet alanı olarak anlatılabilir. Peki her oyun espor oluyor mu? Tabii ki hayır! Bir oyunun, espor kategorisine girebilmesi için belli başlı iki kriteri tamamlaması gerekiyor: “Her oyuncu eşit şartlarda başlayacak ve oyunda herhangi bir ödeme yöntemiyle daha güçlü özelliklere sahip olunmayacak.” Bu basit gibi görünen ama oldukça net sınırlar çizen iki kural, espor oyunlarını diğer oyunlardan ayırıyor.

Şimdilerde dünyanın birçok yerinde kurumsal organizasyonların, şirketlerin finanse ettiği liglerin, oyunların resmi etkinlikleriyle karşımıza çıkan elektronik sporlar; ilerleyen dönemde çok daha büyüyecek, bizden söylemesi!

Her geçen gün büyüyen bu pazar hakkında bilgi sahibi olmak ve güncel haberleri okumak için Playerbros.com‘dan ayrılmayın! Video içerik, rehber ve güncel haberlerle dolu olan sitemizle size hizmet vermekten onur duyuyoruz!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL