Connect with us

builds

Faker, Nisqy ve ShowMaker gibi Seraphine Mid nasıl oynanır?

Pro oyunculardan öğrenelim.

Seraphine

Geçtiğimiz günlerde , uzun bir aradan sonra Faker T1’a geri döndürdü , ancak öldürülemez Demon King’in pembe saçlı, kaykay kullanan, bağımsız bir müzisyen olan Seraphine ile dönüş yapacağını kim düşünebilirdi?

Seraphine orta koridor, global League of Legends metasında ivme kazandı ve Faker, LCK’de Gen.G’ye karşı 2-0 kazandıkları seri ile neden bu kadar güçlü bir seçim olduğunu dünyaya gösterme şansı yakaladı.

Diğer önemli Seraphine meraklıları arasında Fnatic’ten Nisqy ve Damwon KIA’nın ShowMaker’da yer alıyor. Takımın iyiliği için kendi taşıma potansiyelini feda etmek için özel bir tür orta koridor gerekir ve bu cesur oyuncular bu kararın ne kadar faydalı olabileceğini kanıtladılar. Takımınız için oynamak, tekli derecelide riskli bir strateji olabilir, ancak sıkı engage destekleri tercih eden bir ortak bulabilirseniz, Seraphine mid size tatlı tatlı LP sağlayabilir.

Rünler

Pek çok destek şampiyonunda olduğu gibi, Seraphine de rünler açısından birden fazla seçenek özgürlüğüne sahiptir. Kore’nin orta koridor oyuncuları, Faker’i bugün Gen.G’ye karşı 2-0 galibiyete götürmüş olan dizginsiz büyü kitabı rün sayfasını tercih etme eğiliminde. Spellbook, Seraphine’in hem orta koridora hem de desteğe yönelik sihirdarlar arasında geçiş yapmasına izin verirken, Faker her iki oyunda da Teleport’u çalıştırmayı seçti, ancak gerektiğinde bitkinlik alma ve iyileştirme özgürlüğüne izin verdi.

Seraphine’in erken iyileştirmesi biraz zayıf olabilir. Resolve ağacını ikincil olarak almak, ona koridorda hayatta kalma kabiliyetinde biraz ekstra etki sağlar. Azir’in dürtmesiyle, Kemik Kaplama, askerlerinin saldırı hızından kaçınmak için mükemmeldir ve Revitalize, Seraphine kadar iyileştirmeye ve korumaya büyük ölçüde bağlı olduğu için şampiyon için seçilmesi gereken bir seçenektir.

Ancak başka bir seçenek daha var, Nisqy’nin tercih ettiği Guardian versiyonu. Bu, diğer rün seçeneğinden daha fazla destekleyicidir ve ormancınızla çok kaliteli zaman geçirmeyi planlıyorsanız en iyi sonucu verir. Shield bash, şampiyonun kiti ile mükemmel bir uyum sağlıyor ve Revitalize, her türlü müttefik güçlendirme yeteneğine sahip bir şampiyon için en akıllıca seçimlerden.

Seraphine için bir seçenek daha var ve bu Aery. Profesyonelde daha az popüler olmasına rağmen, daha fazla hasarın genellikle savunma istatistiklerine göre önceliklendirildiği tekli sıralarda kullanmak için makul olan seçenek. Nisqy, Fnatic’in Misfits’e yenilmesinde Aery rotasını seçti ve bu ona koridorda biraz fazladan hasar vermesine rağmen, oyunun sonlarında Guardian’ın savunma istatistiklerinden çok yoksundu.

Eşyalar

Üzgünüm, oyuncuları taşıyın. Hasar vurmak için orta koridor şampiyon oluşturmayacağız. Aytaşı , her ikisi de destekleyici büyücüler için mükemmel olan yetenek gücü ve yetenek hızı sağlayan, şampiyon için satın alınması gereken bir eşyadır. Ancak Aytaşı için gerçek itici, sağladığı etki alanı iyileştirmesidir. Bu iyileştirme, Seraphine’in ekibini, yanında kalırlarsa öldürülemez canavarların bir geçit törenine dönüştürür ve Revitalize’ı kolayca tetikleyebilir.

Sezonun başlarında orman rolünde çok fazla oyun gören Aytaşı Yenileyici / Akan Su asası kombinasyonu o zamandan beri biraz değişti. Ormandaki gücünü düşürmek için 10 temel yetenek gücü kaldırılan Asa gözden düştü. Ancak orta koridordaki gücü hakkında kimse bir şey söylemedi – Seraphine, ekibinin geri kalanını öldürülemez hale getirirken verdiği hasarla pek ilgilenmiyor.

Ne zaman seçilmeli ve nasıl oynanmalı

Tek kelime: etkileşim. Her zaman ileri gitmeyi seven bir takım kompozisyonunuz varsa, Seraphine mükemmel bir orta koridordur. Ultisinin uzunluğu takım arkadaşları tarafından uzatılması ve bu ultiyi düşman hattına çok kızgın bir tank üst koridorundan daha iyi kim taşıyabilir?

Şampiyon mevcut metadaki gücü büyük ölçüde destek havuzuna borçludur. Alistar, Rell ve Rakan gibi şampiyonların arasına girecek kadar güçlü değil, ancak ekibindeyken, ölümsüzlük seviyelerinde iyileştirme ve koruma vaadiyle esasen her takım savaşına katılmalarını sağlayabilir. Özellikle Rell, Seraphine için cennette yapılan bir eşleşmedir. Şu anda, orman metası, şampiyonun tercih ettiği oyun tarzını da destekliyor. Hecarim ve Lillia gibi ormancılar hızlı bir şekilde düşman ekibinin yönünde hareket etmeyi severler ve etki alanı cazibesi taşırken daha da korkunç olurlar.

Tekli sırada Seraphine’in en iyi koridor karşılaşmaları Azir, Akali ve Ryze’dir. Üstün menzili ve dayanıklılığı, onlara uzaktan büyü atmasına ve anlamlı bir hasar almaktan kaçınmasına izin veriyor. Onları neredeyse asla tek başına öldürmeyecek, ama onlar da onu öldürmeyecek.

Takım arkadaşlarınız Selfmade, Canna veya Canyon olmayabilir, ancak tekli sırada Seraphine doğru oynandığında inanılmaz derecede baskıcı olabilen bir cep seçimidir.

LEC Playoff potası için son yılların en çekişmeli mücadelesi sürüyor

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 8. Hafta 2. Gün Karşılaşmaları Başlıyor!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


builds