Connect with us

LoL

Faker T1’a Ortak Oldu!

Efsane oyuncu Faker T1’ın yeni ortağı oldu!

t1 faker

Bugün T1 Eğlence ve Spor Şirketi, efsane League of Legends oyuncusu Lee “Faker” Sang-hyeok‘un şirkete ortak olduğunu ve oyuncu sözleşmesinin 3 yıl daha uzatıldığını açıkladı.

Anlaşmanın bir parçası olarak da bundan sonra Faker, takımda liderlik rolünü daha fazla üstlenecek ve global etkinliklerde organizasyona yardım edecek. Bu ortaklık akıllara Faker’ın emekli olabileceği gibi fikirler getirse de kendi açıklamasına göre böyle bir durum söz konusu değil.İşte Faker’ın yaptığı açıklamanın bir kısmı:

“T1 bünyesinde oynayacak olmaktan ve tüm hayranlarımın beni desteklemesinden dolayı çok mutluyum ve herkese çok teşekkür ederim. T1 ile olan ortaklığımla gurur duyuyorum. Gelecekte beraber yapacağımız tüm etkinlikler için de çok heyecanlıyım. Emekliliğimle ilgili yapılan spekülasyonları dikkate almayın. En az 3 yıl daha bu takım için oynuyor olacağım.”

Biraz Faker’dan bahsetmek gerekirse, Faker 1996, Güney Kore doğumlu. T1 kariyerine 2013’te başladı. Espor hayatı boyunca ile 3 kere Dünya Şampiyonası kazanarak çoğuna göre dünyanın en iyi oyuncusu sıfatını hakettiğini gösterdi. Kişisel olarak da bir çok ödülü bulunan Faker, espor sektörüne göre yaşlı sayılsa da hala dünyanın en iyi oyuncusu formunda!

Bjergsen‘in öncüsü olduğu bu akıma bugün Faker da katıldı. Bakalım önümüzdeki günlerde başka espocuların da takımlarına ortak olduklarını görecek miyiz?

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL