Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Farmskins Championship #2 turnuvasının şampiyonu AVANGAR oldu

Sürpriz sonuç! 16 Ocak tarihinde online olarak oynanmaya başlayan, bu hafta da playoff müsabakaları oynanan Farmskins Championship #2 CS: GO turnuvasının şampiyonu Kazakistan temsilcisi AVANGAR oldu.

Kazaklar, bo3 formatındaki final karşılaşmasında Polonya’nın yükselen ekiplerinden AGO ile karşılaştı. Kazak ekibi tarafından seçilen ilk harita Train idi ve 16-5 Kazak ekibinin galibiyetiyle sonuçlandı. İkinci harita ise AGO tarafından Overpass olarak seçildi. Bu haritada da kazanan taraf değişmedi ve Kazak ekibi 16-8 galip geldi. Bu sonuçla seriyi 2-0’a getiren AVANGAR, şampiyonluğunu ilan etti.

Playerbros Özel: Bir Efsane SpawN

Temsilcimiz Space Soldiers, çeyrek finallerinde dahil olduğu turnuvada şampiyon AVANGAR ile oynamış ve 2-0 mağlup olmuştu. Play-off aşamalarında Natus Vincere, BIG, Space Soldiers, mousesports gibi güçlü ekipler varken, Kazakistan ekibinin şampiyon olması tüm esporseverler tarafından sürpriz olarak değerlendirildi. Playoff aşamalarında yer alamayan Kinguin, GODSENT, LDLC, ALTERNATE Attax, Sprout, Spirit gibi ekiplerinde turnuvadan mücadele etmiş olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Peki AVANGAR bu şampiyonlukla ne kazandı?

Kazak temsilcisi, elde etmiş olduğu bu şampiyonlukla Polonya’nın Katowice şehrinde 27 Şubat-4 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan $500.000 ödül havuzlu IEM Katowice 2018 turnuvasına katılma hakkı elde etti.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive