Connect with us

VALORANT

FaZe Clan, VALORANT’a giriş yapmaya hazırlanıyor!

Başarılı organizasyon FaZe Clan, VALORANT sahnesine giriş yapıyor!

VALORANT faze

Bir kaç gün önce ilk transferini gerçekleştiren FaZe Clan, VALORANT sahnesine girmek için hazırlıklarına başladı!

Eski OpTic Gaming CS:GO profesyonel oyuncusu ve şimdilerde yaptığı yayınlardan tanınan Jason Ruchelski, takımın ilk transferi oldu. Ayrıca JasonR takımın kaptanı da olacak.

“Hey VALORANT, biz de buradayız. VALORANT takımımızın ilk üyesini tanıtmam istiyoruz. Takıma hoş geldin FaZe JasonR!”

Bu transferin ardından JasonR’ın başarılı CS:GO kariyeri de resmen sonlanmış oldu. 2017 senesinde OpTic Gaming’in şüphesiz en dikkat çeken ismi olan JasonR, burada Peter “stanislaw” Jarguz‘un kaptanlığı altında oynuyordu. Fakat şu an kendi kaptanlığında bir VALORANT takımında!

Bu hareket akıllara son zamanların favori yayıncısı Hiko‘yu getiriyor tabi ki. Eski Team Liquid CS:GO oyuncusu olan Hiko, geçtiğimiz haftalarda 100 Thieves profesyonel VALORANT takımının ilk transferi olmuştu. JasonR da son zamanlarda Twitch üzerinden yaptığı yayınlarla izleyicilerinin önündeydi.

Hiko’nun aksine JasonR’nin herhangi bir CS:GO şampiyonluğu bulunmuyor. Fakat JasonR Kuzey Amerika’nın en iyi VALORANT oyuncularından biri olabilir.

2 Haziran’da oyun resmi çıkışını gerçekleştirdiğinden beri kendini bu oyuna veren JasonR, hem yayınlarında hem de YouTube kanalında oyunla alakalı içerikler üretiyor. Twitch sayfasında toplamda 754 bin takipçisi ve 35 milyon toplam görüntülenmesi olan JasonR, TwitchTracker‘a göre VALORANT özelinde sitenin en popüler yayıncısı.

FaZe Clan, 100 Thieves ve Cloud9 gibi Amerika temelli büyük kulüplerinin VALORANT takımı kuruyor olması bizi ileride çok rekabetçi bir espor sahnesinin bekliyor olduğunun işareti!


TSM, 100 Thieves karşısındaki zorlu maçın ardından bu haftayı yenilgisiz kapattı

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VALORANT