Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

FaZe Clan, Xizt transferini açıkladı

Eski NIP oyuncusu Xizt, FaZe Clan’a transfer oldu.

Ninjas In Pyjamas‘tan ayrılan İsveçli efsane CS: GO oyuncusu Richard “Xizt” Landström, FaZe Clan‘a transferini tamamladı.

FaZe’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada eski NIP oyuncusunun yedek olarak kadroya transfer edildiği açıklanırken, geçtiğimiz sene fnatic’den transfer edilen Olof “olofmeister”Kajbjer‘in kişisel problemleri dolayısıyla inaktif olmayı tercih ettiği de belirtildi. Kendisini toparladığı zaman olofmeister’ın tekrardan ilk 5’deki yerine döneceği de hatırlatıldı.

Yeni transfer, FaZe’in 2 gün sonra EnVyUs‘a karşı oynayacağı ESL Pro League Season 7 maçının kadrosuna da dahil edildi. Xizt, bundan önce tam 5 sene Ninjas In Pyjamas forması giymiş ve nice başarılara imza atmıştı. Geçtiğimiz Şubat ayında Dennis “dennis” Edman‘ın NIP kadrosuna katılmasıyla birlikte yeni transfer, NIP’den ayrılmıştı. Aslında Xizt’in geçtiğimiz ay fnatic kadrosuna dahil olacağı da söylenmişti fakat fnatic’in Maikil “Golden” Selim ile anlaşmasıyla birlikte bu transfer de iptal olmuştu. Geçtiğimiz günlerde Cloud9 tarafından transfer edileceği söylenen oyuncu, FaZe’e katılmayı tercih etti.

Xizt’in ilk maçını nereden takip edebiliriz?

FaZe’in EnVyUs karşısında oynayacağı ESL Pro League Season 7 karşılaşmasını buradan takip edebilirsiniz:

www.twitch.tv’de ESL_CSGO’den canlı video izleyin

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive