Connect with us

Espor

Eski esporcu wtcN’nin Twitch kanalı ceza aldı!

Ünlü yayıncı Ferit “wtcn” Karakaya neden ceza aldı?

Eski esporcu olan ve şu anda da kariyerine Twitch yayıncısı olarak devam eden Ferit “wtcn” Karakaya’nın kanalı kapatıldı. Twitch yayını esnasında yaptığı kural ihlali sebebiyle 3 gün uzaklaştırma alan Ferit’in kanalının cuma gecesi açılması bekleniyor.

Neden ceza aldı?

Canlı yayın esnasında Twitter hesabına giriş yapan wtcn Twitter’in gazabına uğradı. Twitter bildirim olarak canlı yayında wtcn’nin telefon numarasını gösterdi. Birçok izleyici bu durumdan faydalanarak kişisel telefonunu aramaya başladı. Twitter’in yaptığı hata yüzünden sinirli olan Ferit, bir de üstüne birçok telefon aramasıyla karşılaşınca iyice sinirlenip arayan bir izleyicinin telefon numarasını yayındaki izleyicilerle paylaştı. Arayan kişiyi hedef göstererek numarasını paylaşan Ferit bu sebeple Twitch’den 3 gün uzaklaştırma aldı.

Twitch’in son dönemde öne çıkan CS: GO klipleri

wtcn için bu ilk değil

Twitch’den aldığı 3 gün uzaklaştırma ile gündeme gelen Ferit daha önce de profesyonel oyunculuk kariyerinde ceza almıştı. Profesyonel oyuncu konumunda bulunurken hesap paylaşımı yapan ve elo boost ile gündeme gelen Ferit, 2014 League of Legends sezonunun tamamında cezalandırılmıştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor