Connect with us

Espor

FIBA Twitch ile anlaştı!

Yayın sektörünün gelişimine bir kez daha tanık oluyoruz!

Uluslararası Basketbol Federasyonu ya da yaygın adıyla FIBA, dünyaca ünlü yayın platformu Twitch ile anlaşma sağladığını duyurdu!

Anlaşma geçtiğimiz Çarşamba günü duyuruldu ve bu anlaşmanın bir yıldan uzun süreceği aktarıldı. Anlaşmaya göre Uluslararası Basketbol Federasyonu, her yıl Twitch üzerinden yaklaşık 600 saat canlı basketbol oyun yayını yapacak. Buna ek olarak ise Twitch kullanıcılarına özel içeriklere erişme fırsatı sağlayacak.

Anlaşmanın finansal detayları ise resmi olarak duyurulmadı. Ancak FIBA Medya ve Pazarlama Müdürü Frank Leenders anlaşmanın finansal detayı hakkında Reuters Haber Ajansı’na şunları söyledi:

Federasyon olarak bu anlaşma için bir harcama söz konusu tabii ki mevcut. Bunu canlı yayında etkileşim yaratmak ve etkileşimi arttırmak için kullanacağız ayrıca farklı yayıncıları bünyemize katıp ligimizin reklamını yapmak için de bir kaynak oluşturacak. Twitch platformu YouTube gibi içeriğinizi yükleyip ya da canlı yayın yapıp kullanıcıların bunu izlemesinden ibaret değil. Etkileşimi arttırmak için bu platforma ve platformun influencer olarak tabir ettiğimiz yayıncılarına yatırım yapmanız gerekiyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor