Connect with us

Espor

Filipinler Hükumeti’nden eSpora Destek

CyberSlam

Filipinler Hükümeti, bundan sonra sınırları dahilindeki eSpor kulüplerine ve oyuncularına destek vereceğini açıkladı.

Filipinler’in Eğlence ve Oyun’dan sorumlu kurumu (GAB) tarafında bir açıklama yapıldı ve bundan böyle Filipinler Hükumeti’nin eSpor organizasyon ve oyuncularını destekleyeceği bildirildi.

GAB, artık rekabetçi odaklı video oyunlarını kapsayan eSporlara yönetmelik ve denetim altında faaliyet sağlamaya başlayacak. eSporlar her ne kadar eskiden olduğu gibi geleneksel yarışlardan ve aktivitelerden farklı olsa da, muazzam miktarda beceri ve eğitim gerektiriyor. Çoklu oyunculu çevrim içi oyunlarda dikkatli planlama ve güçlü ekip çalışması olduğu inkar edilemez. Son yıllarda giderek artan popülaritesi ve ticari başarısı ile şu ana kadar hiçbir denetim ve düzenleme yapılmaması hükumetin dikkatini çekti.

Altyapıya Destek

GAB, yapılan duyurunun devamında bu hafta grup aşamaları başlayan The International 2017 için ABD’ye giden iki Filipinli oyuncusunu resmi olarak lisansladığını belirtti. Ayrıca geçmişte birçok ünlü Filipinli Dota 2 oyuncusunu Çin’e kaptırdıklarını söyleyen kuruluş bu adımlarının yerli altyapıyı güçlendirmek adına önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Yedi yıl boyunca laboratuvar ve hemşirelik eğitimi almasına rağmen tercihini tutkusunu yitirmediği eSpor'dan yana kullanan Serkan, en güncel içeriklerini Playerbros takipçileriyle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor