Connect with us

Espor

Fire Flux takımının Jett oyuncusu sociablEE, Twitch platformundan yasaklandı

Twitch yayınında söylediği kelime yüzünden @sociablEEvl Twitch’ten 7 günlük ban yedi.

Fire Flux sociablEE

Fire Flux Esports oyuncusu Volkan “sociablEE” Yonal dün Twitch platformunda akşam saatlerinde VALORANT oyununu oynarken Twitch‘ten yasaklandı. Oyuncu yasaklamanın 7 günlük olduğunu söyledi.


Oyuncu banlandıktan sonra Twitter adresinden “Diğer VALORANT oyuncularının Twitch’inde anneler meyve tabağı olurken ben söylediğim birkaç küfür için ban yiyorum” gibisinden bir Tweet paylaştı fakat daha sonradan bu Tweet’i sildi.

sociablEE neden platformdan ban yediği hakkında bir açıklama yapmazken takipçilerinin söylediklerine göre yayıncı, VALORANT oyununa gelen bir oyuncuya Twitch yayınında “edilgin eşcinsel erkek” anlamına gelen argo kelimeyi kullandığı için Twitch tarafından platformdan yasaklandı.

sociablEE Kimdir?

Daha önce Otherside Esports ve Anatolia Esports takımlarında düellocu pozisyonunda oynayan Volkan “sociablEE” Yonal, geçtiğimiz günlerde kuruculuğunu Cantuğ “Unlostv” Özsoy ve Salih “Marnque” Onaran’ın üstlendiği Fire Flux Esports takımına transfer olmuştu. Ülkemizde VALORANT arenasında yeni yeni tanınan başarılı Jett oyuncusu şu istatistiklere sahip:


BBL Esports PUBG Finland PSL Sezon 9’da mücadele edecek!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor