Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

FLASHPOINT başladı! İşte ilk sonuçlar!

Los Angeles’ta mücadele başladı. İlk günün karşılaşmaları sonuçlandı!

FLASHPOINT başladı! İşte ilk sonuçlar!

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinin en kalabalık şehri Los Angeles’ta düzenlenen ve ESL Pro League karşısında FACEIT‘in yeni kozu olan FLASHPOINT, dün itibariyle başladı.

Çin’de ortaya çıkan ve en sonunda ülkemize de ulaşan Coronavirus nedeniyle ESL Pro League, 24 takımdan oluşan turnuvayı online platforma taşımış ve yeniden bölgesel olarak ikiye ayırmıştı. FLASHPOINT ise tüm bu durumları göz ardı ederek turnuvayı iptal etmeme kararı aldı ve Los Angeles stüdyolarında turnuvayı başlattı.

Turnuvanın normal şartlarda ilk bölümü Los Angeles’ta oynanacak, play-off aşaması ise İsveç’in başkenti Stokholm şehrinde izleyici karşısına çıkacaktı. Fakat “COVID-19 Coronavirus salgını” nedeniyle play-off bölümünü iptal eden FLASHPOINT, Los Angeles stüdyolarında seyircisiz olarak organizasyonu sürdürmeye karar verdi. “1 Milyon Dolar’lık stüdyo turnuvası”, HAVU-MAD Lions karşılaşması ile başladı!

HAVU 2-1 MAD Lions

Kaptan Nicolai “HUNDEN” Petersen’i şok bir şekilde yedeğe çeken ve yerini Asger “AcilioN” Larsen ile dolduran MAD Lions, Finlandiya’nın köklü ekibi HAVU karşısında 2-1 ile mağlup oldu. Finlandiyalıların seçimi olan Nuke haritası ile seri başladı. İlk yarıda CT tarafında bulunan MAD Lions, 11-4 önde kapattığı haritada rakibin geri dönüşünü durduramadı. CT savunmasında haritaya oldukça iyi hazırlanmış olan HAVU, 16-13 ile galip gelmeyi bildi ve ilk harita puanını elde etti.

Serinin ikinci haritası ise Danimarkalı ekip MAD Lions’un seçimi olan Mirage oldu. Mirage haritasında 16-12 ile galip gelen AcilioN kaptanlığındaki ekip beraberliği yakaladı. Kazananı belirleyecek son harita Train’de ise 16-10 ile rakibini deviren HAVU, FLASHPOINT’in açılış maçında 2-1 ile galip gelerek turnuvaya muhteşem bir başlangıç yaptı.

c0ntact 2-0 Copenhagen Flames

Günün ikinci maçında ise CR4ZY adı ile tanıdığımız ve daha sonra c0ntact Gaming bünyesine transfer olan ekip, Danimarkalı Copenhagen Flames karşısındaydı. Can “XANTARES” Dörtkardeş’li BIG‘in turnuvadan çekilmesi ve ESL Pro League takım listesine dahil olması ile turnuvaya davet edilen Copenhagen Flames, turnuvadaki ilk karşılaşmasında c0ntact’a karşı 2-0 ile kaybetti.

İlk mücadele ise Nuke haritasındaydı. 15-15 ile uzatmalara giden haritada galip gelen taraf ise 19-16 ile c0ntact oldu. Kendi seçtiği haritada mağlup olan Copenhagen Flames, serinin ikinci haritasında ise rakibi karşısında darmadağın oldu. Mirage haritasında devreyi 11-4 önde kapatan c0ntact, 16-5 ile galip gelerek 2-0’lık skorla Los Angeles’a galibiyetle başlayan ikinci ekip oldu.

Flashpoint 1. Sezon’da mücadele edecek takımlar belli oldu

 

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive