Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

FLASHPOINT yeniden başlıyor!

COVID-19 Coronavirus salgını nedeniyle yarıda kesilen turnuva yeniden başlıyor!

Flashpoint 2 turnuva

FACEIT tarafından düzenlenen ve ESL Pro League‘e rakip olarak oluşturulan FLASHPOINT, 13 Mart’ta Los Angeles şehrinde başlamıştı. COVID-19 Coronavirus salgını nedeniyle tüm turnuvalar ertelenir ve iptal edilirken, FLASHPOINT ise Los Angeles’taki stüdyolarda turnuvayı oynatma kararı almıştı.

3 ayrı grubun bulunduğu 1 Milyon Dolar ödül havuzlu turnuvada tüm grupların açılış maçları oynanmış ve takımlar ilk karşılaşmalarına çıkmıştı. Turnuvanın dördüncü gününün sona ermesinin ardından Coronavirus salgını gitgide artmış ve özellikle Avrupa’da ve Amerika’da vaka sayıları yükselmişti. Bunların ardından ise FLASHPOINT, turnuvayı yarıda keserek maçları ertelemişti.

Organizasyon iptal edilmişti!

Ertesi gün ise sosyal medya aracılığıyla yapılan duyuru ile, FLASHPOINT organizasyonunun iptal edildiği ve turnuvanın tümünün online aşamaya taşındığı duyurulmuştu. Salgının artması ile birlikte ülkelerin uçuş yasakları getirmesi, oyuncuların evlerine dönmelerini zorlaştırmıştı. Organizasyonun korkusu ise seyahatlerin imkansız hale gelmesiydi. Oyuncuların evine dönebilmeleri imkansız hale gelmeden önce alınan bu karar, yalnızca oyuncuları değil turnuva alanında bulunan tüm çalışanları da korumak için alınmıştı.

Maçlar yeniden başlıyor!

Online olarak devam edecek olan FLASHPOINT’te maçlar bu akşam yeniden başlıyor. Yarıda kalan turnuva, temsilcimiz Buğra “Calyx” Arkın ve ekibi Envy‘nin Brezilya devi MIBR karşısında mücadele edeceği maçla kaldığı yerden devam ediyor. Calyx’li Envy ile Gabriel “FalleN” Toledo önderliğindeki MIBR karşılaşması, saat 20:00’de ekranlarda olacak.

Günün ikinci ve son karşılaşmasında ise yaşayan efsaneleri kadrosunda bulunduran Dignitas ile Cloud9 karşılaşacak. Yine BO3 formatında oynanacak olan bu karşılaşma da 23:00’te başlayacak ve FLASHPOINT ekranlarında canlı olarak yayınlanacak.

Karşılaşmaların tümünü, aşağıdaki bağlantı üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.

 

www.twitch.tv’de flashpoint’den canlı video izleyin

 


 

İlginizi çekebilir: 

Turkey5’in kabusu FATE!

 

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive