Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

FLASHPOINT’te yaşanan skandalların ardı arkası kesilmiyor!

FLASHPOINT, FunPlus Phoenix’in yerini doldurmaya çalışıyor!

FLASHPOINT'te skandal üzerine skandal!

Geçtiğimiz günlerde Astralis, FunPlusPhoenix‘ten  Patrick “es3tag” Hansen’i 1 Temmuz tarihinde kadrosuna katacağını duyurmuş ve bu konuda Heroic ve FunPlus Phoenix ile anlaşıldığını açıklamıştı.

Bu durum sonucunda da FLASHPOINT’te mücadele eden FunPlus Phoenix’e, transfer nedeniyle turnuvada mücadele edemeyecekleri bilgisi verilmişti. Olayların ardından ise Danimarkalıların 24 yaşındaki oyuncusu Casper “cadiaN” Møller, Twitter hesabından bu duruma sebep olan herkese ağır sözler söylemişti. Olayın ardından ise cadiaN, Danimarka’ya doğru yola koyulmuş ve takımını terk etmişti.

Astralis’in transferi ortalığı karıştırdı!

Olayın sebebi ise Astralis’in yaptığı bu transferin, FunPlus Phoenix ve Heroic arasındaki transfer sürecinin tümünü sonlandırması. Heroic kadrosunda bulunan Danimarkalı ekip, Çinli organizasyon FunPlus Phoenix ile başlatılan bu transfer sürecinde FLASHPOINT yolunu tutmuştu. Transfer süreci sorunsuz devam ederken ise Astralis, es3tag’ı 6. oyuncu olarak kadrosuna katmış ve tüm bu süreç Astralis yüzünden zora girmişti.

FunPlus Phoenix FLASHPOINT’ten çekildi!

Olayların sonucunda ise FunPlus Phoenix, birinci grup aşamasındaki karşılaşmasına çıkmayarak hükmen mağlup olmuştu. Normal şartlarda Danimarkalıların ikinci grup aşamasında mücadele edeceği turnuva, yaşanan bu drama yüzünden oldukça karışmış durumda. FunPlus Phoenix oyuncularının turnuvada daha fazla mücadele etmek istememesi ve cadiaN’ın da ülkesine dönmesi nedeniyle FLASHPOINT, bugün saat 22:00’ye dek yeni bir takım ile ikinci grup aşamasını devam ettirmek istiyor.

Bakalım skandallar ile dolu olan turnuvada FunPlus Phoenix’in yeri kim ile dolacak?


 

İlginizi çekebilir:

 

FunPlus Phoenix’te işler karıştı!

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive