Connect with us

LoL

Fly: “Kingzone’un seçimleri biraz tuhaftı”

LCK Yaz Mevsimi 1. hafta 2. günü, Kingzone DragonX-Gen.G, Afreeca Freecs-SKT T1 ve kt Rolster-Jin Air Greenwings karşılaşmalarıyla devam etti.

lck 1. hafta 2. gün maçları

LCK Yaz Mevsimi’nin 1. haftası, kt RolsterJin Air Greenwings, Afreeca FreecsSKT T1 ve Kingzone DragonXGen.G karşılaşmalarıyla devam etti.

Kingzone DragonX – Gen.G

Günün ilk maçında Kingzone’un saldırı gücü taşıyıcısı, Mordekaiser seçti. Kingzone ekibi, Xin Zhao’nun alt koridora yaptığı baskınla beraber hem ilk kanı, hem de ikinci skoru aldı. Harita üzerinde baskısını artıran Xin Zhao, daha sonra üst koridorda takımının skor almasına yardımcı oldu. Kingzone ekibi, dakika 23’de baronu aldı, ardından destek oyuncuları GorillA’yı kaybetti. Buna rağmen Gen.G ekibi, rakibinin eksikliğini kullanmak ve üsse göndermemek için fazla ısrarcı olunca Kingzone bunu cezalandırdı ve katliam yaptı. Bunun ardından orta ve üst koridorda inhibitörleri açan Kingzone ekibi, yaptığı son takım savaşını da kazandı ve seride öne geçti.

İkinci maçta saldırı gücü taşıyıcısı için yine Mordekaiser seçen Kingzone’a karşı Gen.G, önceki maçta da olduğu gibi normal saldırı gücü taşıyıcısı bir şampiyonu tercih etti. Maça hızlı başlayan Gen.G ekibi, ormancısı Haru’nun yardımı ile dakika 2’de ilk kanı Ruler’la almayı başardı. Bu baskının ardından yönünü orta koridora çeviren Haru, orada da takımının bir skor almasını sağladı. Dakika 12’de herald için yapılan takım savaşında Kingzone herald’ı çaldırdı ve Gen.G ekibi, verdikleri 1 skora karşılık ekibi katliam yaptı. Aldıkları skorların avantajını iyi kullanan Gen.G, serinin ikinci maçında galibiyeti elde eden takım oldu.

Üçüncü maça hızlı başlayan takım Kingzone oldu. Dakika 3’de üst koridora 4 kişilik bir ekiple baskına giden Kingzone, burayı iyi oynayamadı. İlk kan ve bir tane daha skor almalarına rağmen rakibine 5 skor veren Kingzone, henüz maçın başında rakibine karşı dezavantajlı duruma düştü. Maçın devamında rakibine hamle fırsatı vermeyen Gen.G, temiz bir oyunla dakika 23’de oyunu bitirdi ve seriyi 2-1 kazandı.

Maçın ardından verdiği röportajda rakibinin seçimlerine ve Aurelion Sol tercihi hakkında yorumda bulunan orta koridor oyuncusu Fly: “Rakibin tercihleri tuhaftı. Kitle kontrole sahip bir şampiyonları yoktu. Ryze veya Aurelion Sol oynamayı düşündüm. Takımım benden Aurelion Sol istedi. Bende oynadım. İlk maçımızı kazandık, bu yüzden çok mutluyum. Diğer maçları da kazanmayı deneyeceğiz.” dedi.

Afreeca Freecs – SKT T1

Günün ikinci serisinin ilk maçı sakin başladı. Dakika 8’de Bang’in hatasını çok iyi değerlendiren TusiNAiming ikilisi ilk kanı aldı. Ardından üst koridorda da skor alan Afreeca ekibi, oyundaki etkisini artırmaya başladı. Devamında skorlar almaya devam eden Afreeca, oyunun kontrolünü tamamen eline aldı. Afreeca ekibi, dakika 23’de baronu aldı ve 3 dakika sonra maçı bitirdi.

Serinin ikinci maçında ilk kanı alan, Afreeca Freecs üst koridor oyuncusu Kiin oldu. SKT, maçın başında geriye düşmüş olmasına rağmen devamında iyi oynadı. Aldıkları skorların ardından dakika 22’de baronu alan SKT ekibi, baron güçlendirmesini kullanmak isterken TusiN’in Rakan ile yaptığı güzel hareket karşısında kötü bir savaş geçirdi ve 4 skor verdi. Bunun ardından avantajı tekrar eline geçiren Afreeca Freecs ekibi dakika 36’da oyunu bitirerek ikinci maçı da kazandı ve seriyi 2-0‘a getirdi.

Maçın ardından verdiği röportajda üst koridor oyuncusu Kiin: “Takım kompozisyonumuz SKT’den daha iyiydi. Aatrox oynadım çünkü oynayacak başka hiçbir şey yoktu, ama sonuç iyiydi. Daha iyi çalışacağım ve daha fazla maç kazanmayı deneyeceğim.” dedi.

kt Rolster – Jin Air Greenwings

Günün son maçında iki taraf da saldırı gücü taşıyıcısı seçti. Jin Air ormancısı UmTi tarafından alt koridora yapılan baskında ilk kanı alan Teddy oldu ama Deft’te Teddy skorunu alarak karşılık verdi. Dakika 17’de Jin Air ekibi, alt koridora 5 kişilik bir baskın yaparak 2 skor aldı. Buna karşılık kt Rolsterekibi, orta koridor kulesini alarak kule ilk kanını elde etti. Ardından 2 defa baronu kesen kt Rolster ekibi serinin ilk maçını kazanan taraf oldu.

İkinci maçta Jin Air tarafında Grace-UmTi ikilisi Karthus-Nunu tercih etti. Dakika 5’te üst koridorda ilk kanı alan, yaptığı başarılı baskınla Rush oldu. kt Rolster ekibi maçın devamında rakibinin kurduğu kompozisyonu uygulamasına izin vermedi ve dakika 23’de oyunu bitirdi ve 2-0‘lık bir skorla yeni mevsimdeki ilk galibiyetini aldı.

LCK’de 1. hafta 3. gün maçları, yarın oynanacak Hanwha Life Esports-bbq Olivers ve Team MVP-Griffin maçlarıyla devam edecek.

 

 

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL