Connect with us

Dota 2

Fnatic, Dota Summit 12 Şampiyonu oldu!

Fnatic, nefesleri kesen bir mücadelede OG Seed’i yenmeyi başardı ve Dota Summit 12 Şampiyonu oldu!

Fnatic, etkinliğin en heyecanlı maçlarına sahne olan Dota Summit 12 Finali’nde OG Seed’i yenmeyi başardı ve şampiyon oldu.

Grup aşamasında iki defa karşı karşıya gelen ekiplerden Fnatic finalde ivmesini kat kat karttırdı ve OG Seed’i adeta ezip geçti.

İlk maçın tamamıyla Fnatic’in kontrolünde geçtiğini söyleyebiliriz. Moon’un imza şampiyonlarından Death Prophet’i alan ekip, oyuncunun karşılaşmayı domine etmesiyle 20 dakikada zafere ulaştı.

İkinci karşılaşmada da aynı hikaye devam etti. Moon bir başka favori şampiyonu olan Ember Spirit’i aldı ve maç boyu tempoyu kontrol etti. Bu Fnatic’te tüm takıma ve genç yıldız 23savage’a bedava farm yapma imkanı sağladı ve Anti-Mage ile oyuncu karşılaşmayı takımına kazandırdı.

Son maç ise serinin en yakın geçen karşılaşmasıydı. OG Seed sonunda kendilerini finale getiren en güçlü yanı takım savaşı konusunda varlık gösterdi fakat bu Fnatic’in kendilerine sınıf farkını göstermesine engel olamadı. Birkaç fazla açılma hatalarının dışında SEA ekibi oldukça rahat bir seri geçirdi ve mücadeleyi 3-0 tamamladı.

Fnatic’in tüm turnuva boyunca üstün bir performans sergilediğini de not düşelim. Takım bu sezonun Dota Pro Circuit’inde kötü bir oyun oynasa da yıldız oyuncularla kurulu kadro Summit’te ritmini buldu. Orta koridordaki yıldız Moon, Abed’in Evil Geniuses’a gitmesinin ardından oluşan boşluğu harika doldurdu ve istikrarlı bir şekilde takımın yenilgilerinde dahi iyi oynadı.

Diğer oyuncular da üzerine düşeni yaptı. 30 yaşındaki iceiceice dahi birinci sınıf oyuncu olduğunu bir kez kanıtladı ve tüm rakiplerinden daha iyi olduğunu gösterdi.

Turnuvayı kazanan FNC, 50.000 dolarlık büyük ödülün yanı sıra grup aşamasındaki galibiyetlerinden dolayı da 10.500 doları kasasına götürdü. OG Seed ise toplamda 35.000 doların sahibi oldu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2