Connect with us

Espor

Fnatic playoff’ların ilk turunda Blue’lu SK Gaming’i yendi

Fnatic, LEC şampiyonluğuna giden uzun yolda ilk adımı attı.

Fnatic

2021 LEC Spring Split playoffları dün SK Gaming ve Fnatic arasında çok çekişmeli olması beklenmeyen bir eşleşme ile başladı. Fnatic seriyi 3-1 kazandı ve bu süreç sonunda ikinci tura geçti. Maç, geçen Mart ayından bu yana LEC stüdyosunda oynanan ilk oyun oldu.

Bugünün zaferi, Fnatic’i 2 Nisan’da LEC playofflarında kalan en düşük sıraya sahip League of Legends takımına karşı beş maçlık seride araya getirecek. MAD Lions, Rogue ve Schalke 04, önümüzdeki hafta sonu Fnatic için olası rakipler olabilir.

Seride Fnatic’e en büyük katkıyı veren oyuncu takımın alt koridoru Upset oldu. Dört maç boyunca 29/6/22 olan gerçek dışı skor ile günü 8.5 KDA ile bitirdi. Sadece serinin son oyununda Upset, seriyi zafere götürn yolda 13 kişiyi öldürdü.

Alınan galibiyet takım için playoffların zorlu olacağından emin olduğumuz koşunun ilk adımıydı. Takım, Spring Split’i beşinci sırada bitirdiğinden, LEC Spring Split şampiyonluğuna sahip olmak için alt grubun tamamını oynaması gerekecek. Fnatic, Spring Split şampiyonluğunu güvence altına almak istiyorsa dört tane beş maçlık seriyi daha kazanmak zorunda kalacak.

SK’ye gelince, LEC Spring Split onlar için sona erdi. Takım, bahar boyunca çeşitli noktalarda bir rakip olduğunu kanıtlasa da, SK nihayetinde mevsimi kapatmak için bugün oynan maçlar da dahil olmak üzere son dokuz maçından sekizini kaybetti. SK, ligin 2019’daki başlangıcından bu yana LEC playofflarının ilk turunu hiç geçmedi.

LEC, G2 Esports ve Schalke 04 arasındaki beş maçlık seri ile 2021 Spring Split playofflarının ilk üst kademe eşleşmesiyle bu akşam geri dönecek BrokenBlade’i izlemeyi unutmayın.

Overwatch League YouTube takipçilerini ödüllendirecek

Overwatch League 2020 MVP kostümü gün yüzüne çıktı

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor