Connect with us

Espor

Fnatic VALORANT Champions 2023’e veda etti

Fnatic güzel başladığı kazanma serisinde LOUD’a mağlup oldu.

Fnatic, Andrey “BraveAF” Gorchakov'u takımdan uzaklaştırdı

VALORANT Champions 2023 Turnuvası heyecan dolu mücadelelere sahne olmaya devam ediyor. Avrupa’nın büyük espor organizasyonlarından biri olan Fnatic, LOUD’ a karşı 2-1 kaybederek VALORANT Champions 2023’e veda etti.

Fnatic, VCT LOCK//IN ve VCT Masters Tokyo turnuvalarını kazandıktan sonra bu yıla güzel bir başlangıç yapmıştı. Bu maçla birlikte LOUD ilk üçe girmeyi başardı ve VALORANT Champions yolculuğuna devam edecek.

Fnatic kendi seçtiği Split haritasında bozguna uğrayarak başladı

LOUD takımı, turnuvanın önceki aşamalarında gösterdiği çıkışla dikkatleri üzerine çekmişti. Oyunun kritik anlarında sergiledikleri etkileyici performans, LOUD takımının gerçekten güçlü olduğunu gösterdi. Fnatic, LOUD’un açık ara farkla kazandığı kendi seçtikleri haritada ne yazık ki bozguna uğradı. LOUD’un en çok skor alan oyuncusu Matias “Saadhak” Delipetro ve MVP oyuncusu Felipe “Less” Basso bu haritanın yıldızları oldu.

Fakat Fnatic oyuncusu Nikita “Derke” Sirmitev, ne yazık ki düellocu rolünde oynamasına rağmen negatif bir başlangıç yaptı. Öte yazndan Fnatic, bu yenilgiyi Ascent haritasında toparlamayı başardı ve 13-9 skoru ile LOUD’u mağlup ederek durumu eşitlemeyi başardı. LOUD’un başarılı oyuncusu Erick “aspas” Santos agresif bir oyun sergileyerek takımı için avantaj sağlasa da Fnatic bu haritayı kazanmayı başardı. Fnatic IGL’i Jake “Boaster” Howlett, haritada harika bir performans sergiledi ve Leo “Leo” Jannesson MVP olmayı başardı. Ancak takım oyuncuları Less 6-17’lik bir skor ile performansında düşüş yaşadığı görüldü.

Üçüncü harita olan Haven’da LOUD’un Viper ve Harbor kombinasyonu yapmasıyla birlikte gerçekten güzel ve heyecanlı bir oyun sergilendi. Fnatic girişlerin çoğunda savunmasız kaldı ve skor almayı başaramadı. Üçüncü turda da güzel bir oyun sergileyen LOUD, 13-7’lik skor ile adını son 3 takım arasına yazmayı başardı.

Fnatic sosyal medya hesabından oyunculara destek geldi

Fnatic yenilginin ardından sosyal medya hesabında takım oyuncuları için bir destek mesajı yayınladı. “İki kupa, dört şehir. İlk defa üst üste bunu başaran, tüm dünyada bize destek olan ve en iyisini ortaya çıkaran sayısız hayranımız var. Her biriniz için çok minnettarız. 2021’in kalp kırıklığından 2023’ün kupa kaldırmalarına kadar bu yolculuğun her adımında bizimle birlikte attığınız için teşekkür ederiz. Bundan sonra hepinizi gururlandırmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve sizi bu hikayenin bir sonraki bölümünde göreceğiz.” mesajıyla oyunculara hayranlarından ve kulüplerinden destek geldi.


İlginizi Çekebilir:

FUT Esports VALORANT Champions 2023’e veda etti

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor