Connect with us

Espor

Fnatic’in yedek orta koridoru MagiFelix 5 farklı rol ile Challenger’a ulaştı

Fnatic’in yedek orta koridoru MagiFelix 5 farklı rol ile Challenger aşamasına ulaştı

Fnatic’in yedek orta koridor oyuncusu Felix “MagiFelix” Bostrom, Challenger’a League of Legends‘ın solo kuyruğunda oyunun beş farklı rolünde beş farklı hesapta oynadı. Başarılı oyuncu 20 yaşında bunu başararak tarihe geçti. Çünkü daha önce başka hiç kimse bu başarıyı kaydedemedi.

2016 yılında rekabetçi kariyerine EURONICS Gaming ile sadece 16 yaşındayken başladı. Takımları her yarışı değiştirdi ve Ocak 2019’da Fnatic’in Akademi kadrosuna indi. Youthcrew Esports organizasyonu altında oynarken, Avrupa Batı sunucusunda ilk 20’de beş farklı orta koridor hesabına sahip olmasıyla ün kazandı.

Daha fazla oyuncu, diğer rollerde Challenger’a ulaşmak için kendilerini zorluyor. Kuzey Amerika bölgesindeki son zamanlarda yapılan bir bahis, popüler yayıncılar olan Nightblue3 ve Tyler1 arasında çok fazla kavgaya sebep oldu. Mücadelenin arkasındaki fikir, eğer bir oyuncu Challenger statüsüne bir rolle ulaşırsa, diğer rollerin özelliklerini kolayca öğrenebilir ve Challenger’ı diğer rollere almak için tüm makro ve mikro bilgilerini uygulayabilir.

MagiFelix ilk kez LEC’de 2019’da Rekkles sıralandıktan ve Nemesis‘in ADC rolüne geçmesinden sonra bir maç oynadı. Asla LEC sahnesine dönmemiş olsa da, etkileyici solo queue başarısı, gelecekte ona daha fazla fırsat sunabilir. Özellikle akademi liginde oynayan oyuncuların solo queue sıralamaları büyük önem taşıyor. Çünkü iş verenler için oyunu ne kadar oynadıkları ve oyundaki tecrübeleri önemli. Bu yüzden özellikle yurt dışında gelişmekte olan oyuncular bu sıralamaları hep üstte tutmak istiyor.


Biofrost, TSM’in Evil Geniuses karşısında kazanması hakkında konuştu

Çocukluğundan beri oyunlarla büyümüş ve üniversitede de dijital oyun tasarımı ve geliştirmeye yönelmiş sıradan biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor