Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

fnx takımıyla yollarını ayırdı!

Brezilyalı efsane isim, alınan kötü sonuçların ardından takımı RED Canids ile yollarını ayırdı!

Brezilyalı oyuncu fnx, takımı RED Canids ile yollarını ayırdı!

Brezilya CS:GO sahnesinin en ünlü isimlerinden olan Lincoln “fnx” Lau, takımı RED Canids ile yollarını ayırdı. Organizasyon tarafından yapılan açıklamayla 30 yaşındaki oyuncunun ayrılığı duyuruldu.

Kariyeri 2000’li yılların başına dayanan ve Counter-Strike 1.6‘da da profesyonel olarak mücadele eden fnx, kendini tüm dünyaya Luminosity forması ile tanıtmıştı. Brezilyalı kadronun muhteşem Major şampiyonluğu, ünlerine ün katmıştı. Daha sonrasında ise SK Gaming formasıyla da bir Major kupasını daha Brezilya’ya götüren oyuncu, oyun dışı sebeplerden ötürü efsane kadroya veda etmişti.

Bu vedanın ardından ise Brezilya CS:GO sahnesi bir daha eski ihtişamlı günlerine ulaşamadı. Özellikle o zamanlar SK Gaming olan ve daha sonra MIBR ismiyle mücadele eden Gabriel “FalleN” Toledo kaptanlığındaki kadro, fnx’in boşluğunu doldurmak için birçok oyuncuyu kadrosunda denedi. Bu denemelerin tümünün başarısız olmasının ardından Cloud9 kadrosundan Tarik “tarik” Celik ve Jake “Stewie2K” Yip kadroya dahil edilmiş ve uluslararası bir kadro girişimi dahi yapılmıştı. Bu girişimlerin tümünün sebebi ise fnx gibi bir oyuncunun boşluğunun bir türlü dolmamasıydı.

Günümüze gelecek olursak fnx, SK Gaming macerasının ardından sırasıyla Immortals, 100 Thieves, Não Tem Como, TeamOne gibi kadrolarda mücadele etmişti. Son olarak Brezilya ekiplerinden olan RED Canids kadrosunda ter döken eden tecrübeli isim, ESL One: Road to Rio – Güney Amerika’da alınan kötü sonuçların ardından kuvvetle muhtemel günah keçisi ilan edildi ve oyuncu ile yollar ayrıldı. Ayrılığın ardından RED Canids kadrosu şu şekle geldi:

Brazil Renato “nak” Nakano
Brazil Lucas “DeStiNy” Bullo
Brazil Gabriel “nython” Lino
Brazil Bruno “latto” Rebelatto

Brazil Ricardo “vaz” de Melo (koç)

 


 

İlginizi çekebilir:

Ünlü oyuncu CS:GO’dan emekli oldu! VALORANT’a geçenlere bir yenisi eklendi!

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive