Connect with us

Espor

Fortnite 2018-2019 sezonunda espor etkinliklerine 100 milyon dolar dağıtacak

Fortnite kartopu etkisi giderek büyüyor.

Fortnite espor

Geçtiğimiz günlerde, popüler oyunun geliştirici stüdyosu Epic Games, 2018-2019 sezonunda Fortnite espor etkinlikleri için 100 milyon dolar sağlayacağını açıkladı. Bu, elektronik spor tarihindeki tek bir rekabetçi etkinlik mevsimi için en büyük geliştirici destekli ödül havuzu unvanını taşıyor.

Ayrıca popüler oyunun geliştirici ekibi bu duyuruda stüdyonun etkinliklerdeki yaklaşımının, daha kapsayıcı olacağını ve oyunu oynama ve izlemenin zevkine odaklandıklarını belirtti.

Fortnite turnuvalarına karşı nasıl yaklaşacak belli değil

Epic Games’in espor için nasıl bir format yolu izleyeceği belirsiz. Overwatch ve League of Legends gibi diğer popüler oyunlar geliştirici kontrollü profesyonel liglere daha sıcak bakarken, Valve’in Counter-Strike: Global Offensive ve Dota 2 gibi oyunları, büyük uluslararası turnuvaları daha topluluk fonlamasına odaklı çalışmalar yapmayı tercih ediyor.

Battle Royale oyunlarının öncülüğünü PUBG’nin elinden alan Fortnite pazarlama kısmında da ofansif davranıyor. Yayıncılar ile yaptığı iş birlikleri oyunun Twitch platformunu deyim yerindeyse ele geçirdi. Kimi oyuncu bundan rahatsızken, topluluğun büyük bir kısmı bu durumdan memnun.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor