Arayı açmayalım

Espor Haber

Fortnite 3,4 milyon anlık oyuncuyla PUBG’yi geride bıraktı

Fortnite 3.4 Milyon Anlık Oyuncuyla PUBG'yi geçti

Fortnite, hafta sonu 3,4 milyon eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı ve PUBG’nin Steam’deki 3,2 milyon anlık oyuncu rekorunu geride bıraktı. Oyunun en büyük rakibi PUBG 3 milyon anlık oyuncu sayısına kadar ulaşabilmişti. Fakat burada dikkat çekmemiz gereken nokta, Fortnite’ın 3 platformda aynı anda (Xbox, PC, Playstation) bulunması ve Playerunknown’s Battlegrounds‘un ise sadece bilgisayar platformunda yer alması.

Yine de 3,4 milyon eşzamanlı kullanıcı çok büyük bir sayı ve Epic Games, oyununun popülerliğinden bahsetmeye devam ediyor. Geliştirici, bu rakamın ücretli Fortnite temel oyunu ile, ücretsiz oynanabilen Battle Royale modu arasında nasıl bölündüğünün bilgisini sağlamadı, ancak Battle Royale’in oyuncuların büyük çoğunluğunu oluşturduğu varsayımı akla çok mantıklı geliyor.

Fortnite’daki sorunlar “genel hizmet kesintilerini” dahi içeriyor

Epic Games, yayınladığı bir blog yazısında, “aşırı” sunucu yükünün cumartesi ve pazar günleri altı farklı soruna yol açtığını ve bazı durumların “genel hizmet kesintilerini” dahi içerdiğininden bahsetti.

Epic Games, “Hizmetlerin kullanılabilirliğini etkileyen sorunlar şu ana kadar her şeyin üzerinde odak noktamız” ve “Herkesin bu kesintileri çok ciddiye aldığımızı ve ana sebebini belirlemek ve en iyi eylem planını belirlemek için çalıştığımızı bilmenizi isteriz. Çevrimiçi ekibimiz son bir aydır gayretle çalışıyor.” dedi.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PLAYERBROS CUP – CANLI YAYIN

Advertisement

KAÇIRMAYIN

Benzer yazılar: Espor Haber