Connect with us

Espor

Fortnite Battle Royale’in mobil sürümü geliyor

Fortnite mobil dünyaya geliyor. Epic Games, son zamanlarda inanılmaz bir popülerlik kazanan Fortnite Battle Royale‘nin mobil sürümünü geliştirdiklerini açıkladı. İlk olarak iOS kullanıcıları oyunun ilk aşamasına erişim için davet alacaklar bu sürüme erişim sağlayabilecekler. Hemen ardından da oyun Android kullanıcıları ile buluşacak.

Geliştirici ekip paylaştığı yazıda şu şekilde bir açıklama yaptı: “Telefonlarda ve tabletlerde Fortnite, PlayStation 4, Xbox One, PC ve Mac üzerindeki gibi 100 oyunculu ve aynı şekilde kalacak. Aynı harita, aynı oyun tarzı, aynı içerik ve aynı şekilde haftalık güncellemeler olacak.” İki mobil sürüm de Mac, PC, ve PlayStation 4 ile çapraz oyun imkanı sunacak.

Önümüzdeki birkaç ay içinde Epic Games çok az sayıda da olsa bir grup oyuncunun davet yoluyla mobil sürümde oynamasına izin verecek. Eğer şanslıysanız, Epic Games – Fortnite sitesine kayıt olmanız, davet kodunu alabilmenize yeterli olacak. Mobil sürüm için davet kodu alanlar, daha sonra arkadaşları ile bu kodları paylaşma imkanı yakalayacaklar. Eğer davet kodu alabilirseniz, 12 Mart Pazartesi günü sizin için çok önemli bir gün olacak, unutmayın!

“Bu daha başlangıç!”

Fortnite Battle Royale’nin mobil cihazlar için hiçbir ödün vermeden diğer platformlardaki sürümleri ile birebir aynı hatta çapraz oynama imkanı bile sunacak şekilde geliyor olması bizleri şaşırtsa da, Epic Games “Bu daha başlangıç!” diyor… (Buz dolabında falan da oynayacağız sanırım…)

Oyun yapımcıları “Aynı oyunun tüm platformlarda oynanmasının, oyun dünyasının geleceği olarak görüyoruz. İstediğin yerde, istediğin zaman oyna!” diyorlar.

Umuyoruz ki bir oyun daveti de sizler alırsınız. Mobil sürümde nasıl oynanacağını merakla bekliyoruz!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor