Connect with us

Fortnite

Fortnite’ta daha düşük ping için ne yapılmalı?

Fortnite’ta pinginizi düşürmek için bir önerimiz var.

fortnite sistem gereksinimleri değişikliği

Ping süreniz için yapabileceğiniz bir şey de Fortnite’da konumunuzu değiştirmek. Ping sürenizi değiştirmek için konumunuza daha yakın bir sunucuyu seçebilirsiniz. Fortnite ‘’matchmaking’’ bölgenizi değiştirmenin size sağlayabileceği yarar, bilgisayarınız ve sunucu arasında daha kısa mesafe ve yaşadığınız ping gecikmelerini minimuma indirmek.

Fortnite’da konumunuzu değiştirmek için oyun menüsünden Ayarlar ikonuna tıklayın ve Matchmaking Konumunu listeden seçin. Daha sonra sizin için en düşük ping süresini sağlayacak bölgeyi seçin ve değişiklikleri kaydedin. Her bölgenin ping süresini milisaniye olarak bölgenin yanında görebilmelisiniz.

İnternet servis sağlayıcıları, veri aktarımının yüksek olduğu durumlarda internet bağlantısını kısıtlayabilir. Bu da, oyuncuları çirkin bir gecikme ve takılma ile baş başa bırakabilir. Bu gibi durumlarda, güvenilir bir VPN programı kullanmak sınırsız bant genişliğinin yanında düşük ping süresini de sağlar. Aynı zamanda, gerçek IP adresinizi değiştirerek sanal dünyada tam anlamıyla anonimlik sağlar. IP adresiniz değiştiği için de istediğiniz ülkenin istediğiniz oyun içeriklerine ulaşabilirsiniz. Sadece Fortnite değil, sizden belirli bir ülkeye ait IP adresi isteyen bir oyun oynarken de VPN ile bunu hızlıca halledebilirsiniz.

Ekstra Bilgiler

2017 yılında yayınlandığından beri ortalığı kasıp kavuran Fortnite, harika bir oyun. Post-apokaliptik bir ortamda geçen, çılgın derecede eğlendiren ve tamamen kendisine bağımlı hale getiren Fortnite, yayıncısı Epic ve geliştiricileri Fortnite Epic Games ve People Can Fly için şaşırtıcı bir başarı yakaladı.

Fortnite, Mart 2019 itibariyle 250 milyon oyuncuya ulaştı. Oyuncu açısından en aktif olan ay 2018 Ağustos ve rakam 78.3 milyon. Haftalık Fortnite oynama ortalaması 6 ile 10 arasında değişiyor. Mayıs-Haziran 2018 ayları arasında dünyada toplamda Fortnite oynayarak geçirilen zaman ise 2.7 milyar saat.

Fortnite’ın herhangi bir oyun versiyonunda en hızlı silah atanın kazanmasını sağlayan FPS olduğundan dolayı ping süresi ve konum, Fortnite oyununda çok önemli yerlere sahip iki unsur. Bu unsurlar, bir oyuncunun oyun deneyimini yüksek derecede etkiler.

Aslında Fortnite’da ülkenizi bir VPN programı kullanarak da değiştirebilirsiniz. Fortnite oynarken VPN kullanarak ping süresini düşürebilirsiniz. VPN kullanırsanız, her bölgede multiplayer oynama şansını yakalarsınız. Oyun dünyasında kendinizi zorlayıcı turnuvalarda bulduğunuzda DDos saldırılarından VPN ile koruyabilirsiniz.

Ping aslında gecikme olup olmadığını anlamaya yarayan bir araç iken, bunun yerine gecikmeyi ölçen bir araç olarak görülmeye başladı. PING’in açılımı Packet Internet Groper, yani Paket İnternet Yoklayıcısıdır. Ping aslında bir ağ programıdır ve bir IP adresinin ulaşılabilir olup olmadığını ölçer. Bu sebepten dolayı, ping milisaniyeler içinde verilen adrese ulaşıldığını ölçer ve bunun adına da ping denilir. Daha düşük ping daha iyidir, bu yüzden en düşük sayıya sahip bölgeyi seçin ve onu kullanın.

Ping aslında bekleme süresidir. Bu bekleme süresi, bilgisayarınızın varış noktasına mesaj gönderme ve bu mesajın o noktaya varma süresindeki gecikmenin ölçümüdür.

Fortnite gibi oyunlarda yüksek bekleme süresi, mesajların oyundan oyun sunucusuna yavaş gitmesi anlamına gelir. Fortnite gibi hızlı hareket edilen bir oyunda bu bekleme süresi oyun içinde bir ölüm kalım meselesidir. Eğer sizi biri vurursa ve ping süresi sizden daha düşükse, o kişinin mesajı oyun sunucusuna daha hızlı bir şekilde ulaşır. Bu da oyun sunucusunun sizi vuran kişinin sizi vurduğunu siz daha vurulduğunuzu anlamadan anlaması demektir.

Birçok oyunda ping süresini farklı bağlantılara göre dengelemek için bazı teknikler mevcuttur fakat bu teknikler de maalesef mükemmel değildir. Ping sürenizi sizin düşürmeniz çok daha sağlıklı sonuçlara erişmenizi sağlar. VPN ile ping sürenizi düşürebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Fortnite