Connect with us

Fortnite

Fortnite rekabetçi ödeme süreleri neden gecikti?

Epic Games, Fortnite’taki ödeme süreci sıkıntılarının farkında. Bu konuyla ilgili yeni iyileştirmeler düşünen ekip, yeni ödeme akışından bahsetti.

Epic Games, Fortnite’taki ödeme süreci sıkıntılarının farkında. Bu konuyla ilgili yeni iyileştirmeler düşünen ekip, yeni ödeme akışından bahsetti.

ÖDEME SÜRECİNDE İYİLEŞTİRMELER (ÇOK YAKINDA)

Rekabetçi ödemeleri sürecinde iyileştirmek için odaklanacağımız başlıca alanlar şunlar olacak: (i) oyunculara e-posta yoluyla düzenli olarak durum bilgilendirmesi yapmak; (ii) oyuncuların ödeme durumunu daha kolay takip etmesine yardımcı olacak bir bilgilendirme sayfası ve ödeme süreci akışı hazırlamak; (iii) oyuncuların bilgilerini kolayca değiştirebilmesine olanak tanımak. Yapacağımız değişikliklerle ilgili detaylar ise şöyle:

 • Artık oyuncularımızı ödeme süreçlerinin durumunu bildiren düzenli e-postalarla bilgilendireceğiz.
  • Lütfen dikkat, tüm iletişim ve ödeme bilgilendirmeleri kazanan Epic kimliğinizle ilişkili e-posta adresinize gönderilecek.
 • Vergi bilgilerini doğrulama süreci ile “Ödül Kabulü ve İbraname Formu” bölümü artık aynı yerde bulunacak.
  • Reşit olmayan oyuncuların ebeveyninin veya vasisinin oyuncu adına ödülü alabilmek için kendi e-posta adresini ve telefon numarasını vermesi gerekecek.
   • Not: Ödül sahibi reşit olmasa da hâlâ ödülün kazananı olarak kabul edilir ve Epic tarafından uygun olduğu üzere 1099-Misc veya 1042-S’ye tabidir.
  • Vergi doğrulama işlemi iki haftayı bulabilir.
  • Vergi doğrulama işlemi tamamlandıktan sonra oyuncuların gelecekteki etkinliklerde sadece kabul formunu doldurması yeterli olacaktır.
 • İleride yapacağımız iyileştirmeler oyuncuların Oyuncu Desteği ekibine ulaşmaya gerek duymadan bilgilerini değiştirebilmesine olanak tanıyacak. Değiştirilebilir bilgilere oyuncunun vergi numarası, vergiye tabi olduğu ülke, adresi ve adı da dahil olacak.
 • Oyuncuların ödül kazandıkları etkinlikler, kazandıkları (vergisi düşülmemiş haliyle) ödül miktarı, düşülecek vergi miktarı, net kazançları, vergi doğrulama ve ödeme süreçlerinin durumları gibi bilgiler ödeme portalımızda net bir şekilde yer alacak.

Tournament-Prize-Overview.png

YENİ ÖDEME AKIŞI (ÇOK YAKINDA)

Vergi mülakatı ve kabul formu işlemleri tamamlanıp onaylandıktan sonra HyperWallet’tan bir Hesap Etkinleştirme e-postası alacaksınız. Bu e-postayı açtıktan sonra HyperWallet’a ödeme bilgilerini vermeniz talep edilecek.
Ödeme doğrulama işlemi tamamlanıp onaylandıktan sonra da oyuncular HyperWallet üzerinden ödeme işleminin ne durumda olduğunu kontrol edebilecek (Oluşturuldu, Eylem Bekleniyor, İşleme Konuldu, Tamamlandı). Bu konuyla ilgili detaylar netleştiğinde size daha fazla bilgi vereceğiz.
pasted-image-0.png

NİSAN 2019’DAN ÖNCE ÖDÜL KAZANANLAR

Nisan 2019 tarihinden önce bir turnuvada ödül kazandıysanız o zaman var olan ödeme yöntemimizikullanmak durumunda kalacaksınız. Oyuncu Desteği ekibimiz, henüz ödeme bilgilerini göndermemiş olan oyunculara tek tek ulaşmaya ve işlem süresince onlara yardımcı olmaya başladı.
Bu kişileri takip edebilmek için hâlâ bilgilerini bize göndermemiş veya ödüllerini almamış oyuncuların kazandıkları Epic hesaplarına bağlı e-posta adreslerine e-posta gönderiyoruz. Bu e-postada, ödeme aşamalarında yol gösteren belirli talimatların yanı sıra oyuncuya yardımcı olabilecek Oyuncu Desteği elemanının iletişim bilgileri de bulunuyor.

Ayrıca Hediye Kutusu bildirim sistemini kullanarak oyunculara ödeme işlemini devam ettirebilmeleri için e-posta kutularını kontrol etmeleri gerektiğini oyun içinde hatırlatıyoruz.

1 Nisan 2019 tarihinden sonra herhangi bir etkinlikte ödül kazanmış olan oyuncular, yukarıda bahsettiğimiz gelişmiş ödeme sistemi kullanılmaya başlandığında ondan faydalanabilecek.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Fortnite